США дадуть відповідь на будь-яке використання РФ ядерної зброї – Салліван

Фото: Укрінформ

Сполучені Штати планують відповісти РФ на використання ядерної зброї незалежно від того, яку форму матиме це порушення.

Про це в ефірі SNN заявив радник з питань національної безпеки Джейк Салліван, повідомляє «Європейська правда».

Ведуча Дани Беш запитала його про те, чи буде відповідь США різнитися у випадку використання Росією лише тактичної ядерної зброї, або проведення широкомасштабної ядерної атаки.

«Використання ядерної зброї на полі бою в Україні – це використання ядерної зброї на полі бою в Україні, і ми не будемо нарізати салямі (діяти поступово)», – відповів Салліван.

«Думка про те, що якось існують відмінності у її (ядерної зброї) використанні, я вважаю, є небезпечною ідеєю»,– додав він.

«Ми вважаємо, що Сполучені Штати зобов’язані, працюючи з нашими союзниками і партнерами по НАТО, а також із іншими відповідальними країнами в усьому світі, включаючи Китай та Індію, надіслати дуже чітке і рішуче повідомлення Росії, що вони не повинні розглядати можливість використання ядерної зброї в цьому конфлікті», – резюмував Салліван.

Нагадаємо, що раніше міністр оборони Фінляндії Антті Кайкконен заявив, що поріг застосування Росією ядерної зброї, як і раніше, вважається високим, але, якщо Москва на це все ж таки зважиться, це стане «останньою помилкою».

Також нагадаємо, що 17 жовтня починаються військові навчання Північноатлантичного альянсу з ядерного стримування Steadfast Noon.

Новини