США і НАТО мають розглянути можливість удару по військах КНДР в Україні – голова комітету з розвідки
- П'ятниця, 01 листопада 2024
Сполучені Штати і союзники по НАТО повинні надати можливість Україні відповідати на атаки Росії ударами зброєю союзників по об’єктах вглиб російської території, а також вони мають розглянути можливість нападу «безпосередньо на північнокорейські війська», якщо вони перебуватимуть на території Україні і братимуть участь у бойових діях на боці Росії.
Про це заявив голова комітету з розвідки Палати представників, конгресмен Майк Тернер, пише Голос Америки.
Тернер, конгресмен-республіканець зі штату Огайо, вважає, що українські військові повинні мати можливість атакувати легітимні військові цілі на території Росії зброєю, яку постачають США, чи союзники по НАТО, або ж власною зброєю без обмежень.
«Зараз Сполучені Штати дотримуються політики, згідно з якою, Україна не може використовувати зброю, надану їй країнами НАТО та США для нападу на дійсні військові цілі в Росії. Так, наприклад, якщо Росія використовує військову систему для нападу на Україну з російської території, Україна не може атакувати цю систему у відповідь зброєю США чи місцевими системами. Це дійсна військова ціль, на яку вони повинні мати можливість відповісти. Наразі в адміністрації вважають це провокацією. Власне, перший удар з боку Росії мав би бути провокацією. Вони повинні могти захистити себе», – сказав Тернер під час події у Вашингтоні.
Тернер також наголосив, що участь у війні проти України військ КНДР має стати червоною лінією для США та НАТО, і союзники не мають виключати напад на північнокорейські війська, якщо вони воюватимуть в Україні.
Росія неповинна «відкривати сезон» на безкарні удари по Україні і запрошувати для цього іноземні війська, сказав Тернер під час дискусії, організованої Атлантичною Радою у середу, 30-го жовтня.
«Я вважаю, що Сполучені Штати і союзники по НАТО повинні серйозно обговорити і розглянути можливість нападу безпосередньо на північнокорейські війська, якщо вони є в Україні, і які атакують її. Північнокорейським військам не місце в Європі, вони не мають нападати на європейську країну. І я вважаю, що в інтересах НАТО та інтересів Сполучених Штатів як члена НАТО, щоб азійські, північнокорейські комуністичні війська не марширували до європейської країни та не нападали на неї», – сказав Тернер у розмові з керівником Атлантичної Ради Фредеріком Кемпе.
При цьому Тернер наголосив, що рішення про напад на північнокорейські війська не мусить бути обов’язково ухвалене, але, на його думку, «обґрунтовану дискусію на цю тему потрібно провести».
«Я думаю, що вони повинні обговорити, що північнокорейські війська не повинні бути вільними від того, щоб вони були дійсними військовими цілями Сполучених Штатів та НАТО», – наголосив Тернер.
Нагадаємо, раніше Тернер написав відкритого листа до адміністрації, у якому назвав повідомлення про можливу участь військ КНДР у війні Росії проти України «надзвичайною ескалацією» і вимагав від адміністрації Байдена-Гарріс та партнерів по НАТО «встановити червону лінію» щодо використання північнокорейських військ проти України.
Тернер розкритикував адміністрацію Байдена за слабку, на його думку, реакцію на низку міжнародних криз.
Він сказав, що члени адміністрації намагалися «діяти як НАТО», намагалися досягнути консенсусу з питань національної безпеки, а якщо його не було, то важливі рішення не ухвалювалися і критичні кроки не робилися.
«Адміністрація була більш зацікавлена в обмеженнях, щоб не бути провокативними, не «ескалювати конфлікт», як вони казали, замість того, щоб вирішити конфлікт», – сказав Тернер.
Відповідаючи на запитання слухачів під час онлайн дискусії, Тернер сказав, що формула адміністрації Байдена, що вона підтримуватиме Україну «стільки, скільки потрібно», залишає українців на передньому краї війни на виснаження.
«Якщо не атакувати російську військову виробничу базу, вони продовжуватимуть виробляти зброю і набої, які вони доставлятимуть на передову, чи стрілятимуть з російської території. І в результаті будуть зростаючі та тривалі втрати з боку України», – каже Тернер.
Тому, єдиним виходом, на його думку, є дозволити українським військам знищувати виробничу базу росіян, яка спричиняє втрати в Україні.
Інакше не вдасться перемогти, каже конгресмен. А для того, щоб демократія перемогла у боротьбі з авторитарним режимом, їй потрібно дозволити допомогти, вважає Тернер.
На його думку, хоча не існує якоїсь однієї зброї, яка б призвела до перемоги, США повинні надати Україні таку зброю, яка б «розбудила» Росію, змусила б її відчути, що їй щось по-справжньому загрожує, що це вже не «прийнятні втрати», як зараз.
Відповідаючи на запитання про те, чи можна очікувати підтримку України, якщо республіканці контролюватимуть обидві палати Конгресу та Білий дім, Тернер сказав, що сумніви щодо підтримки України великою мірою стосувалися підтримки за нинішніх обмежень, які накладає адміністрація. Натомість, каже Тернер, Америці потрібен «план перемоги» України.
«Люди хочуть «план, як перемогти», – сказав Тернер. Вони хочуть знати, що російські війська можна вигнати і зберегти Україну.
І подібну тактику адміністрація використовує і в інших конфліктах, наприклад, на Близькому Сході, каже Тернер, в надії, що вдасться повернути все до стану «як було». Але так уже не буде, каже Тернер, бо «наші супротивники не залишаться у стані, як було», вони просуваються.
«Якщо ми залишатимемось без змін, то програємо. І це те, чого ми не хочемо в Україні. Якщо буде сильна підтримка (адміністрації), у Конгресі також буде сильніша підтримка», – переконаний Тернер.
Відповідаючи на запитання про те, якою має бути перемога України, Тернер сказав, що це має бути «вільна і демократична Україна».
Щодо територіальної цілісності, Тернер був менш категоричний, сказавши, що це може бути предметом домовленості, але важливо забезпечити, щоб Крим було демілітаризовано, щоб він не став військовою загрозою для Східної Європи.
«Крим не повинен стати новим Калінінградом. Бо через Калінінград і Крим Путін буде спроможний отримати той рівень досяжності, яку СРСР мав, маючи весь Варшавський блок», – сказав Тернер.
Тернер вважає, що Китай є найбільшою загрозою для США, але він додав, що «найбезпосереднішою загрозою» для інтересів США є новітня «вісь зла», якою він називає посилення оборонної та економічної співпраці між Росією, Китаєм, Іраном і Північною Кореєю.
Ви бачите відповідь Ізраїлю на прямі удари Ірану по Ізраїлю. Але ви не бачите, щоб Ізраїль націлився в Ірані на виробничі потужності, які фактично постачають Росію зброєю, яка опиняється на полі бою в Україні
Як каже Тернер, на відміну від цих країн, партнери і союзники США не координують свої дії, наприклад Ізраїль, не використовує можливість допомогти Україні, коли обстрілює Іран.
«Ви бачите відповідь Ізраїлю на прямі удари Ірану по Ізраїлю. Але ви не бачите, щоб Ізраїль націлився в Ірані на виробничі потужності, які фактично постачають Росію зброєю, яка опиняється на полі бою в Україні. Але ви бачите координацію Ірану, Росії та Північної Кореї. Зараз ви бачите навіть повідомлення про координацію дій Росію та хуситів, які є сателітами Ірану. Ви бачите, що усі ці супротивники, як наші, так і в цілому Заходу, які є авторитарними режимами, координуються та працюють у такий дуже дестабілізаційний спосіб», – наголосив Тернер.
Він додав, що метою цих авторитарних режимів на чолі з Китаєм є дестабілізувати Захід та демократичні країни по сусідству з ними, країни, які пов’язані зі Заходом, використовуючи «проксі», або прямі напади, і це є загрозою інтересам і безпеці США, з якою доведеться боротися наступній адміністрації.
Як зазначає Тернер, незалежно від того, чи переможе республіканський кандидат Дональд Трамп, чи демократична кандидатка – Камала Гарріс, наступна адміністрація має продемонструвати лідерство на світовій арені і не намагатися «деескалювати», а саме вирішити конфлікти, серед яких він назвав також війну на Близькому Сході та напруженість в азійському регіоні.
Конгресмен Тернер наголосив, що США дуже довго роззброювалися і не приділяли належної уваги модернізації зброї, у той час, як Китай та Росія продовжували озброюватися, що стало очевидним під час війни в Україні.
Тернер сказав, що Сполученим Штатам необхідно модернізувати свій ядерний потенціал, бо, за його словами, ядерна зброя Росії та Китаю є новішою, і для того, щоб мати можливість стримувати ці країни, США мають модернізувати свій ядерний арсенал, додати до нього гіперзвукові ракети, які мають супротивники США.
Тернер підкреслив загрозу, яка виникне, якщо Росія розмістить протисупутникову ядерну зброю в космосі, бо, згідно з даними американської розвідки, які Тернер оприлюднив у лютому, Москва досягла значних успіхів у цій сфері.
Порівнюючи цю загрозу з «кубинською ракетною кризою», Тернер сказав, що вона така ж серйозна, як кубинська криза, але в космосі. Він сказав, що якби Росія підірвала таку зброю, усі супутники на низькій навколоземній орбіті були б знищені, а фінансова, комунікаційна та військова інфраструктура, що спирається на космос, «були б знищені», і на те, щоб відновити її, потрібно буде рік, чи більше.
Новини
- Сьогодні
- 09 Грудня
- Більше новин