США надають Україні додаткові $10 млн на ремонт енергетичного обладнання – Блінкен

Фото: Радіо Свобода

Державний секретар США Ентоні Блінкен розпорядився виділити 10 мільйонів доларів допомоги Україні для відновлення енергетичної системи, що потерпає від обстрілів Росії.

Про це йдеться в його заяві, яку цитує «Європейська правда».

«Я розпорядився виділити додаткові 10 мільйонів доларів на підтримку наших постійних зусиль з надання надзвичайної допомоги для підтримки енергетичної інфраструктури України в умовах безперервних ракетних і безпілотних атак з боку Росії», – заявив Блінкен.

Він підкреслив, що США «продовжують згуртовувати світ на підтримку України» і схвалюють рішення понад 50 країн «об’єднатися на знак солідарності з Україною, яка захищає свій суверенітет і територіальну цілісність».

«Тільки Росія може припинити свою війну сьогодні. Поки вона цього не зробить, ми будемо стояти разом з Україною стільки, скільки буде потрібно для зміцнення її військових на полі бою, щоб вони мали якомога сильнішу позицію за будь-яким майбутнім столом переговорів», – додав очільник американської дипломатії.

Минулого місяця стало відомо, що адміністрація президента США Джо Байдена скерує 125 мільйонів доларів на електричні компоненти та інші матеріали, які допоможуть ремонтним бригадам в Україні усувати наслідки російських ударів по енергетичній інфраструктурі.

Як відомо, з жовтня 2022 року Росія посилила удари по українській електромережі та інших об’єктах критичної інфраструктури, що призвело до дефіциту в енергосистемі України та масових відключень світла.

Новини