США передають Україні конфісковані активи російських олігархів – Держдеп

Фото: Reuters

Допомога Україні вартістю понад $1 мільярд, про яку в середу оголосив держсекретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Києва, включає $5,4 мільйона конфіскованих активів російських олігархів.

Про це йдеться в повідомленні Держдепу, передає Укрінформ.

Зазначається, що допомога включає $175 мільйонів, про які оголосив у середу Пентагон. Це – компоненти систем ППО, ракети для HIMARS, боєприпаси, амуніція та системи зв’язку.

Окрім того, $100 мільйонів підуть на забезпечення довгострокових військових потреб. $90,5 мільйона – на гуманітарну допомогу з розмінування. $300 мільйонів – на підтримку зусиль правоохоронних органів з відновлення та підтримання правопорядку на звільнених територіях, у тому числі в містах і селищах, що зазнають безперервних обстрілів з боку Росії.

$206 мільйонів будуть спрямовані на гуманітарну допомогу, включаючи продовольство, воду та притулок для вимушених переселенців в Україні, а також біженців за кодоном.

$5,4 мільйона – це конфісковані активи російських олігархів підуть для підтримку та реабілітацію ветеранів.

$203 мільйони – на підтримку прозорості та підзвітності інституцій, посилення ключових реформ, пов’язаних з боротьбою з корупцією, верховенством права та правосуддям, а також на розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією.

«Ця допомога також сприятиме діджиталізації з покращення та забезпечення прозорих закупівель інфраструктурних проєктів; управлінню у сфері охорони здоров’я для відновлення життєво важливих послуг», – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що Блінкен зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, щоб підкреслити непохитну підтримку США в захисті суверенної території та народу України від російської агресії.

«Держсекретар Блінкен також обговорив питання додаткової допомоги з боку США та закликав до подальшого прогресу на шляху реформ в Україні, включаючи боротьбу з корупцією і забезпечення незалежності й доброчесності антикорупційних органів і судів України», – зазначили в Держдепі.

оренда квартири Львів

Новини