США пригрозили РФ «тяжкими санкціями», якщо та вдасться до анексії

Фото: Новое время

США разом з іншими країнами готові запровадити негайні кроки, які призведуть до тяжких наслідків для економіки Росії, якщо вона почне реалізацію сценарію анексії окупованих територій України, де зараз проводяться псевдореферендуми.

З такою заявою виступила в п’ятницю під час брифінгу в Вашингтоні речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, повідомляє Укрінформ.

«Ми готові покласти на Росію додаткові швидкі та важкі економічні наслідки – разом з нашими союзниками й партнерами – у відповідь на ці дії, якщо вони (росіяни – ред.) підуть далі щодо анексії», – заявила представниця адміністрації Байдена.

Вона нагадала, що Сполучені Штати й інші країни-члени G7 у п’ятницю виступили зі спільною заявою, що ніколи не визнають претензій РФ на суверенні території України, а також не визнаватимуть будь-яких результатів фейкових референдумів.

За її словами, президент Байден під час виступу в ООН цього тижня назвав ці псевдореферендуми зухвалим порушенням міжнародного права, а також нехтуванням принципів суверенітету й територіальної цілісності, які лежать в основі Статуту ООН.

«Ми продовжимо твердо стояти з народом України та забезпечувати їх «історичними» обсягами оборонної допомоги, щоби допомоги їм захищати свою територію, допомогти їм захищати свою свободу», – підкреслила речниця Білого дому.

Вона також прокоментувала ситуацію навколо кампанії мобілізації в Росії.

«Те, що ми бачимо в Росії, особливо в плані протестів, а також, як росіяни тікають зі своєї країни, означає, що ця війна є непопулярною в народі», – зауважила Карін Жан-П’єр.

Вона також підкреслила, що нинішні дії Путіна слід розглядати як демонстрацію слабкості, а не сильної позиції його режиму, і це підтверджує реакція людей.

Нагадаємо, 20 вересня ватажки «Л/ДНР» та колаборанти на захоплених Росією територіях Херсонської і Запорізької областей оголосили «інсценування волевиявлення про приєднання до Росії» та призначили фейкові референдуми на 23-27 вересня.

Лідери західних країн наголосили, що будь-які російські «референдум-шоу» – фіктивні інсценування волевиявлення в Україні – будуть нелегітимними.

Новини