Stinger, вертольоти та дрони: Латвія відправить в Україну нову партію військової допомоги

Фото: Delfi

Латвія відправить в Україну зенітно-ракетні комплекси Stinger, гелікоптери, кулемети з боєприпасами та безпілотники.

Про це повідомляє Delfi.

Цього тижня міністр оборони Інара Мурнієце у рамках робочого візиту відвідала Україну, де у Києві зустрілася з міністром оборони Олексієм Резніковим. Під час зустрічі міністри докладно обговорили ефективність уже наданої Латвією підтримки та заплановані постачання військової підтримки Україні.

«Під час розмови з міністром оборони України я підтвердила непохитну підтримку урядом та мешканцями Латвії України в цій страшній війні. Найближчим часом ми направимо в Україну нові партії військової підтримки – зенітно-ракетні комплекси Stinger, гелікоптери, кулемети з боєприпасами та безпілотні літальні апарати. Латвія і цього року продовжить навчання солдатів ЗСУ різного рівня. Планується збільшити інтенсивність навчання та навчити як мінімум вдвічі більше українців, ніж це було у 2022 році», – сказала Мурнієце після зустрічі.

У листопаді минулого року фонд Ziedot.lv розпочав кампанію зі збору коштів «Хороші новини». Протягом двох місяців під час кампанії було пожертвувано 439 768 євро, які підуть на закупівлю виробленої в Латвії військової техніки та спорядження.

25 січня в будівлі 19-го батальйону бойового забезпечення Земессардзе в Улброці відбудеться захід із відправлення першої партії техніки.

У ньому візьмуть участь міністерка оборони Інара Мурнієце, посол України в Латвії Олександр Міщенко, колишній командувач Національними збройними силами Латвії Раймонд Граубе, керівниця Ziedot.lv Рута Діманта, представник LV-Teh Угіс Свірідо, представник Global Wolf Motors Клавс Ашманіс і представники збройних сил України.

Міноборони повідомило на початку січня, що підтримка, яку Латвія надає Україні, склала 0,93% від ВВП, або понад 314 млн євро. Із цієї суми приблизно 300 млн євро – це військова підтримка, надана латвійським урядом Україні, а інша частина – кошти, пожертвувані латвійцями. Військова допомога Латвії Україні складається з боєприпасів, протитанкових засобів, зенітно-ракетних комплексів Stinger, безпілотних літальних апаратів, самохідних гаубиць, гелікоптерів, палива, індивідуального спорядження, сухих пайків для солдатів та інших необхідних предметів.

Новини