Пригожин і Гіркін конкурують за політичний вплив у Росії – ISW. Мапи боїв

Колаж: Антикор

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що конфлікт між Євгеном Пригожиним та Ігорем Гіркіним – це нова сфера конкуренції за політичний вплив у Росії.

Про це йдеться у звіті ISW, пише Українська правда.

Як зазначають експерти, нещодавня сутичка між фінансистом групи «Вагнера» Євгеном Пригожиним і ексватажком донецьких бойовиків, так званим колишнім «міністром оборони ДНР» Ігорем Гіркіним викриває нову сферу конкуренції між російськими націоналістичними групами за політичний вплив у Росії.

У ISW вважають, що Пригожин і Гіркін – обидва критики ведення війни президентом Росії Володимиром Путіним – ймовірно, змагаються за вплив і покровительство серед провійськових політиків, розчарованих ходом війни.

Проте, на думку аналітиків, атака Пригожина проти Гіркіна може піти на користь Путіну.

Пригожин дуже помітний у російському інформаційному просторі, і багато військових блогерів у відповідь на цю перепалку звинуватили Гіркіна у відсутності бойового досвіду і боягузтві.

«Пригожин, можливо, намагався підірвати авторитет Гіркіна, щоб отримати вплив у націоналістичному просторі, одночасно, але не обов’язково навмисно, дискредитуючи одного з найвідоміших критиків Путіна», – йдеться у звіті інституту.

У ISW припускають, що Пригожин, ймовірно, намагається максимізувати свій вплив, щоб уникнути долі Гіркіна, якого Кремль змістив з «посад» після того, як його бойовики відступили зі Слов’янська і його причетності до збиття літака рейсу 17 Малайзійських авіаліній у липні 2014 р.

В інституті вказують і на те, що Міністерство фінансів США оголосило про нові санкції, спрямовані проти глобальної мережі підтримки групи «Вагнера», ймовірно, у відповідь на відновлення зусиль групи «Вагнера» щодо операцій за межами України.

Основні висновки ISW за 26 січня:

26 січня російські війська завдали чергової масованої серії ракетних ударів і ударів з безпілотників по всій території України.

Нещодавня сутичка між фінансистом групи Вагнера Євгеном Пригожиним і колишнім російським офіцером Ігорем Гіркіним викриває нову сферу конкуренції між російськими націоналістичними групами за політичний вплив у Росії на тлі російських військових невдач в Україні.

Президент Росії Володимир Путін продовжив свою кампанію проти критичних та опозиційних голосів, розправившись з кількома великими опозиційними ЗМІ.

Міністерство фінансів США оголосило про нові санкції, спрямовані на глобальну мережу підтримки групи «Вагнера».

Російські джерела стверджують, що українські війська відновили контрнаступальні операції під Кремінною.

Окупанти продовжили наземні атаки навколо Бахмута, на західних околицях Донецька та в районі Вугледара.

Українські офіційні особи повідомили, що російські війська в Запорізькій області не проводять наступальних операцій у масштабах, необхідних для повномасштабного наступу.

Російські військові блогери стверджували, що російські війська продовжують проводити обмежені та локальні наземні атаки в Запорізькій області.

Група «Вагнера», ймовірно, зазнала значних втрат у виснажливих наступальних операціях на сході України за останні кілька місяців.

За повідомленнями, російські окупаційні чиновники продовжують «націоналізувати» майно та закривати культові споруди українських євангельських християн-баптистів в окупованій Запорізькій області, намагаючись встановити афілійовану з Кремлем Православну церкву Московського патріархату як домінуючу в регіоні.

оренда квартири Львів

Новини