Токаєв подякував Блінкену за підтримку США територіальної цілісності Казахстану

Фото: КазТАГ

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв під час зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеним подякував за постійну та тверду підтримку Сполученими Штатами незалежності, територіальної цілісності та суверенітету країни.

Про це повідомляє КазТАГ («Казахське телеграфне агентство»).

Зокрема, вітаючи американського дипломата, Токаєв зазначив, що з моменту встановлення дипломатичних відносин Казахстан та США вибудували зразкову взаємодію як у двосторонньому, так і у багатосторонньому форматах.

«Ваш візит особливо важливий з погляду надання додаткового імпульсу побудові стратегічної співпраці. У нас дуже хороші та надійні довгострокові партнерські відносини у таких стратегічно важливих галузях, як безпека, енергетика, торгівля та інвестиції. Тому ми готові до подальшого розвитку цієї співпраці.

Користуючись цією нагодою, я хотів би висловити нашу вдячність за постійну та тверду підтримку Сполученими Штатами нашої незалежності, територіальної цілісності та суверенітету», – сказав Токаєв.

Говорячи про економічне співробітництво, глава Казахстану зазначив, що США є одним із найбільших інвесторів Казахстану із загальним обсягом інвестиції понад $62 млрд.

Лідер Казахстану привітав зусилля Сполучених Штатів щодо розширення співробітництва у форматі С5+1, наголосивши на важливості проведення зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств країн Центральної Азії та США в Астані.

Своєю чергою, державний секретар США висловив подяку Касим-Жомарту Токаєву за гостинність і передав йому теплі слова привітання від Президента США.

«На двосторонньому рівні важливо розвивати значні успіхи, досягнуті за понад 30 років, поглиблювати та зміцнювати наше партнерство. Тільки за останні роки ми досягли нових важливих успіхів у цьому напрямі. Нас пов’язують міцні стосунки, і вони лише зміцнюватимуться. Ми віддані цьому курсу.

У той же час ми вдячні вам та вашій команді за те, що ви зібрали центральноазіатських партнерів сьогодні тут, в Астані. Я сподіваюся, що ми разом із колегами – міністрами закордонних справ – візьмемо участь у ще більш конкретній роботі з об’єднання регіону, створюючи міцніші зв’язки, більш тісно взаємодіючи, орієнтуючись на практичні речі. Думаю, це піде на користь і народам Центральної Азії, і Сполученим Штатам. Ми маємо намір взаємодіяти на найвищому рівні. Я дуже радий перебувати тут і робити свій внесок у зміцнення нашої співпраці», – сказав Блінкен.

Новини