Сунак і Зеленський про «коаліцію винищувачів»: «Потрібно ще трохи попрацювати»

Фото: The Guardian

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і президент України Володимир Зеленський обговорили на зустрічі у понеділок у резиденції Чекерс формування так званої «коаліції винищувачів».

Деталі переговорів лідери розповіли The Guardian та Sky News, повідомляє «Європейська правда».

Зеленський зазначив, що обговорив з Сунаком перспективу надання Києву винищувачів західного зразка. Український президент заявив, що вони разом хочуть створити «коаліцію винищувачів».

«Я бачу, що найближчим часом ви почуєте деякі, я думаю, дуже важливі рішення, але ми повинні ще трохи попрацювати над цим», – сказав Зеленський.

Сунак зазначив, що Британія буде готова допомогти навчити українських пілотів користуватися західними винищувачами «відносно скоро». Але, за його словами, саме постачання винищувачів є «непростим завданням».

«Ми будемо ключовою частиною коаліції країн, які надають підтримку Володимиру і Україні. Як ми з Володимиром обговорювали, нарощування потенціалу винищувальної авіації – це не просте завдання», – зазначив Сунак.

«Це не лише надання літаків, це також підготовка пілотів і вся логістика, яка йде поряд з цим, і Велика Британія може відігравати велику роль у цьому», – додав глава британського уряду.

За його словами, одна з речей, яку Лондон почне робити вже відносно скоро – це готувати українських пілотів. «Це те, що ми обговорювали сьогодні, і ми готові реалізувати ці плани у відносно короткі терміни», – зауважив Сунак.

Зеленський відвідує Британію після візитів до Рима, Берліна, Парижа цими вихідними.

У день візиту Зеленського Лондон анонсував, що влітку розпочне навчання українських пілотів і вже зараз працює з іншими країнами над можливим наданням винищувачів F-16 Україні.

У Берліні президент України заявив, що вірить в успіх домовленості про «коаліцію винищувачів» на тлі своїх візитів до європейських столиць.

оренда квартири Львів

Новини