Сунак та Макрон поговорять про високоточну зброю та Україну

Фото: BBC

На зустрічі у п’ятницю в Парижі прем’єр Британії Ріші Сунак і президент Франції Еммануель Макрон мають погодити співпрацю у розробці високоточної ударної зброї для боротьби з російською загрозою.

Про це повідомили на Даунінг-стріт, пише «Європейська правда».

«Очікується, що в рамках переговорів прем’єр-міністр і президент Макрон домовляться про подальше посилення британсько-французької військової оперативної сумісності і промислової співпраці, в тому числі про спільну розробку високоточної ударної зброї наступного покоління – типу зброї великої дальності, яка необхідна НАТО для захисту від зростаючої загрози з боку Росії», – сказано у повідомленні.

Очікується, що Сунак і Макрон також домовляться про подальшу координацію поставок зброї в Україну і тренування українських морських піхотинців. З літа минулого року Велика Британія вже підготувала 11 000 українських військовослужбовців, а нещодавно розширила підготовку, включивши до неї українських пілотів.

Сунак і Макрон також обговорять роль, яку члени НАТО можуть відіграти в наданні Україні гарантій безпеки, необхідних їй для самооборони в довгостроковій перспективі.

Раніше повідомлялося, що на переговорах у Парижі Сунак сподівається покласти край багаторічній напруженості між Британією та Францією в різних питаннях від міграції до рибальства.

Напередодні Макрон у телефонній розмові з президентом США Джо Байденом обговорив продовження підтримки України.

Новини