«Транспортний безвіз» має зменшити черги на кордоні, – нардеп Дмитро Соломчук

Фото: agronews

Володимир Зеленський своїм указом затвердив угоду між Україною та Євросоюзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Так званий «транспортний безвіз» передбачає скасування необхідності отримання дозволів для виконання українськими перевізниками двосторонніх і транзитних перевезень європейською територією. Крім того, документом спрощується визнання водійських посвідчень. А головне в угоді те, що це пришвидшить проходження вантажівками митних переходів.

Про це в ефірі «Першого Західного» заявив народний депутат України Дмитро Соломчук.

«Це означає, що може бути не 2 огляди вантажівок: українською і польською сторонами, а єдиний спільний. Також це дозволить обмінюватись даними європейських і українських митних баз. Це допоможе уникнути зловживань недоброчесними людьми. І взагалі, це ще один крок на шляху до вступу до ЄС», – говорить народний обранець.

За його словами, також угода «транспортний безвіз» покликана розв’язати проблему нестачі дозволів на міжнародні перевезення, а також допомогти зменшити черги в пунктах пропуску.

«Після його запуску перші тижні будуть відбуватись в тестового режиму, а потім, я надіюсь, черг не буде взагалі. Тому що перехід коридору вантажівкою буде займати не більше декількох хвилин», – пояснює Дмитро Соломчук.

Також «транспортний безвіз» передбачає заходи зі спрощення визнання водійських документів. Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Новини