Тростянець відвідала делегація з Кабміну – думали над відновленням міста


У Тростянець потягом з Харкова приїжджали перша віце-прем’єрка, міністр економіки України Юлія Свириденко, міністр інфраструктури Олександр Кубраков, голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін – думали над відновленням економіки у місті.

Про це к Фейсбук повідомив Сумської ОВА (ОДА) Дмитро Живицький.

За його словами, залізнична ділянка до Тростянця із Харкова безпечна і найближчим часом тут планують відновити залізничне сполучення.

Урядовці оглянули залізничний вокзал, зруйновану лікарню, пошкоджений центр міста та інші об’єкти інфраструктури, які потрібно відновлювати. Напрацьовувалися механізми відновлення будинків, відновлення інфраструктури. Мета – швидко повернути громади області до життя.

«Наголошую на тому, що для Сумщини важлива підтримка фермерських господарств, запуск посівної кампанії (кредитування аграріїв, забезпечення їх паливом). Наші аграрії готові працювати», – зазначив Живицький.

Розмовляли також з урядовцями і про відновлення інфраструктури, мостів, виконання дорожніх робіт тощо. «Ми розуміємо, що у нас війна, але нам необхідно відновлювати життєдіяльність на звільнених територіях, запускати в роботу державні та комунальні підприємства.»

Дмитро Живицький також розповів, що в області працюють й далі над розмінуванням звільнених територій, в тому числі й залізниці. Зокрема, на ділянці Тростянець − Боромля − Суми, а потім відпрацюють ділянку Суми − Білопілля. Після цього планують запустити залізничне сполучення для доставки товарів, гуманітарної допомоги та» пасажирського сполучення.

«До речі, у Тростянці у складі урядової делегації був і керівник пасажирського напрямку АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський. Ми обговорили, що найближчим часом будемо відновлювати пасажирське сполучення: спочатку між Сумською і Харківською областю, а трохи пізніше й в інших напрямках.»

 


Новини