«Це плани на зараз». Неїжпапа розповів, коли створять корпус морської піхоти

Фото: Укрінформ

Для функціонування корпусу морської піхоти необхідно створити повноцінну систему управління, мати комплект озброєння і морської техніки та підрозділи для виконання поставлених завдань. Формування корпусу розпочнеться ще до завершення повномасштабної війни.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив командувач Військово-морських сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа, коментуючи питання створення корпусу морської піхоти, передає Укрінформ.

«Що стосується створення цього корпусу – це вимога сьогодення. Чому? Тому що Україна – це морська держава і має дуже велику берегову смугу – більше 2700 км. Якщо брати морський кордон – це близько 1700 км, і все це наше узбережжя, в тому числі, Азовського, Чорного моря, є багато річок, багато лиманів, заток, портів, і все це – задачі щодо забезпечення безпеки або звільнення цих територій – це завдання морської піхоти.

Вимоги сьогодення диктують те, що ми повинні сформувати потужний організм, який повинен мати повноцінну систему управління, повноцінний комплект озброєння і морської техніки, підрозділів відповідних для виконання цих завдань як самостійно, так і з іншими видами оборони», – зазначив Неїжпапа.

Відповідаючи на запитання, чи означає створення корпусу підготовку до великої операції, командувач відзначив, що всі операції проводяться в комплексі з різними підрозділами Сил оборони.

«Основні завдання морської піхоти – це охорона морських баз, портів і в першу чергу захоплення плацдарму, який утримує противник. Як кажуть, це десант першої хвилі. Вони мають бути навчені і мати відповідну військову техніку. Але для того, щоб вони це зробили, має проводитися потужна морська десантна операція», – повідомив командувач.

За його словами, це найскладніша операція на морі, адже для того, аби навіть просто дійти до берега, Військово-морський силам необхідно виконати багато завдань. Зокрема, йдеться про протимінні, завдання ударних сил берегових ракетних військ, авіації, пошуково-рятувальні дії та ін.

Корпус морської піхоти має бути самодостатнім та повинен мати технічні спроможності захопити узбережжя, захопити плацдарм та просуватися вглиб захопленої території.

Для повноцінного функціонування корпусу також необхідно мати десантні, протимінні кораблі, ударні безпілотники та інше, зазначив командувач.

Неїжпапа додав, що створення корпусу морської піхоти розпочнеться ще до перемоги у війні.

«Це плани на зараз. У нас немає багато часу чекати закінчення війни», – наголосив командувач.

Нагадаємо, 23 травня президент Володимир Зеленський оголосив про створення корпусу морської піхоти в Україні.

оренда квартири Львів

Новини