Центральноєвропейський форум у Львові: У МЗС Польщі застерегли від надмірних очікувань союзу Києва, Лондона та Варшави

Фото: ОП

В Міністерстві закордонних справ Польщі закликають українців від надмірних очікувань від троїстого політичного союзу України з Великою Британією та Польщею.

Про це заявив заступник міністра Марчин Пшидач у дискусії на Українському центральноєвропейському форумі у Львові, повідомляє «Європейська правда».

Пшидач підкреслив, ще мета союзу, про створення якого Лондон, Київ та Варшава оголосили на початку року, не полягає у зміні безпекової структури, і подібні очікування від нього в Україні не мають грунту.

«Давайте говорити чесно, зараз є один альянс у світі, який здатен захистити Україну. Цей альянс – це НАТО», – заявив він.

Заступник міністра підкреслив, що це не зменшує вважливість політичного союзу за участю Великої Британії. «Що стосується тристороннього союзу – його майбутнє світле, але прошу не шукати у ньому замінник того, що вже є з боку НАТО», – наголосив представник Польщі.

Заступник глави МЗС України Євген Перебийніс, що брав участь у дискусії, заявив, що погоджується з оцінкою колеги і що Україна має намір розвивати тристоронній союз, який попри те що не є замінником НАТО, є важливим для боротьби з російською агресією. «Ми вже запустили цей формат співпраці на рівні МЗС, і сподіваємося підняти на рівень лідерів», – додав він.

Новини