Ціна на дизпаливо незабаром може вирости на 1-2 гривні, – експерт Сергій Куюн

Фото: slovoidilo

Передумов зростання цін на бензин нині в Україні немає, але є можливість підвищення цін на дизпаливо.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів  директор ТОВ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн.

«Напружена ситуація є по дизпаливу, бо саме воно найбільше здорожчало в Європі. Це вказує на нервозність на тлі ембарго на російські нафтопродукти. Ціна на дизпаливо за останні дні зросла на 20%. І це відбилось на українському ринку. Гуртові ціни вже зросли на 2-3 гривні. Крім того, ми бачимо, що роздрібні ціни теж підтягуються. І бачимо, що ринок тримається, але я не виключаю, що 1-2 гривні дизпальне може додати найближчим часом», – розповів експерт.

На його думку, зрости ціни можуть і через ембарго на російську нафту та нафтопродукти. Особливо зміни можуть відбутись в лютому, коли стартує ембарго на нафтопродукти, бо в Європі все ще залишається велика залежність від російського дизпалива. Але з іншого боку, він радить подивитись на газовий ринок, де Європа здолала дефіцит російського газу. 

«Так само може бути з нафтою, адже зростають постачання з Азії. Вони заміщують собою російські об’єми. Тому я думаю, що оскільки це не газ чи нафта, таке пальне можна переміщати водою, тому його привезуть стільки, скільки буде потрібно», – вважає Сергій Куюн.

Новини