Цього року гострого дефіциту цибулі не буде, – народний депутат

Фото: agravery

Високі ціни на овочі пов’язані з втратою сільськогосподарських земель через війну. Тому ростуть ціни на цибулю та інші овочі. Але цьогоріч ситуація з врожаєм має бути кращою. У цьому переконаний народний депутат України,  член парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

Про це він розповів в ефірі на «Першому Західному».

«90% цибулі, яку споживала Україна, вирощували в Херсоні. Через війну і окупацію ми втратили ці врожаї. Ще до нового року ми імпортували до 10 тисяч тон цибулі. В нас дуже велике споживання цибулі. І якщо її привезти за 1000-1500 км, одразу піднімають ціну. Плюс логістика, доставка, розмитнення і вийшла така ціна», – пояснив Дмитро Соломчук.

Але нині, за його словами, в Миколаївській, Одеській областях люди збільшують посівні площі цибулі. Наприклад, якщо раніше господарства на Миколаївщині засіювали цим овочем 20-30 га, то нині вже 150 га. Більше почали вирощувати цибулі і на заході країни. Тому, на думку депутата, гострого дефіциту не мало би бути. Гірша ситуація з помідорами, огірками.

«В нас мало теплиць. Так як і регіонів, де їх вирощують. Тому багато огірків і помідорів імпортують з Туреччини та інших країн. Але довезти автомобілем 2-2,5 тисяч км – логістика недешева», – додав депутат.

оренда квартири Львів

Новини