У Білорусі біля кордону з Україною помітили рух російських «Точки-У», БТРів та «КамАзів»


 

30 березня по території Білорусі неподалік від кордону з Україною продовжують рухатися колони російської військової техніки з позначками «V», зокрема переміщуються «Точки-У», БТРи, «Тигри», «КамАЗи» та бензовози.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на білоруського журналіста і фотографа, засновника проєкту MotolkoHelp Антон Мотолько у Twitter.

Вранці колона військових автобусів ПАЗ ЗС РФ з позначкою «V» рухалася з Річиці в напрямку Калинковичів (Гомельська область) трасою М10.

Також вранці помітили кілька колон «КамАЗів» Збройних сил Росії з позначкою «V»: 6 «КамАЗів» звернули з траси R31 у бік Калинковичів, ще 6 – рухалася з Калинковичів у бік Річиці по трасі М10, кілька колон російських «КамАЗів» з позначкою «V» рухалася в бік Калинковичів трасою М10.

Колона російської техніки з відмітками «V» рухалася з Річиці в бік Гомеля по трасі М10. У ній було щонайменше 8 «Точка-У», кілька БТР-82а, близько 9 вантажівок «КамАЗ» (деякі з них перевозили ракети «Точка-У»), автомобіль зв’язку та кран.

Велика колона з близько 50 вантажівок «КамАЗ», бензовозів та «Уралів» Збройних сил РФ з позначкою «V» рухалася трасою М1, потім звернула на трасу М4 у бік Мінська.

По трасі Р-148 від Єльська в бік Лельчиць рухалася колона з понад 10 одиниць техніки з позначками «V». У ній були вантажівки «КамАЗ» з ємностями для води, вантажівки «Урал». На багатьох автомобілях були соснові гілки.

З траси М8 на трасу М10 у бік Річиці рухалася колона російської військової техніки з відмітками «V» та прапорами Росії та ВДВ – у ній були бронеавтомобілі «Тигр», вантажівки «КамАЗ» і «Урал» (старі та нові), бензовози та медичні автомобілі.

Також вранці 30 березня в Новобілицькому районі Гомеля була помічена колона БМД-4М, БТР-МД і БТР-Д ЗС РФ зі знаками «V» і прапорами ВДВ РФ.

Близько обіду велику колону з понад 12 вантажівок «Урал» без розпізнавальних знаків помітили на трасі М10 – вона рухалася у бік Річиці. Автомобілі мали російські номери.

Ще одна колона Збройних сил РФ рухалася з Бобруйська в бік Мінська трасою М5. У ній було 14 «КамАЗів» та бензовоз із позначками «V».

Також повідомляється, що до Республіканського науково-практичного центру радіаційної медицини та екології людини прибуло близько 7 медичних автобусів ПАЗ. У них були люди. Мотолько зазначає, що до цього центру регулярно привозять російських військових.

Після раунду перемовин української та російської делегацій у Стамбулі 29 березня, росіяни заявили, що буцімто «кардинально скоротять» наступ своїх окупаційних військ на чернігівському та київському напрямках.

Журналісти і волонтери регулярно фіксують переміщення російської техніки територією Білорусі.

 


Новини