У Британії базуватимуться дві ескадрильї F-35 A, які здатні нести ядерну зброю – The Telegraph

Фото: Мілітарний

Нові винищувачі Сполучених Штатів Америки, що здатні нести ядерну зброю, базуватимуться у Великій Британії вже цього року.

Про це пише The Telegraph із посиланням на джерела, повідомляє «Європейська правда».

За інформацією британського видання, дві ескадрильї F-35 A вже розгорнуті й незабаром прибудуть на орендовану США авіабазу Королівських ВПС Лейкенгіт в Англії.

Як зазначається, це малопомітні літаки, які призначені для здійснення тактичних ядерних бомбардувань, а також здатні проводити місії класу «повітря-повітря» і збирати розвідувальні дані.

Військові джерела наголошують, що перекидання 54 винищувачів F-35, які замінять F-15, що зараз знаходяться на авіабазі, – це «значний крок», адже F-15 також здатні нести ядерну зброю, але є менш досконалими.

«Це новіший, більш потужний літак, який має більшу дальність польоту і скритність, що має вирішальне значення, якщо ви збираєтеся використовувати їх для точного скидання ядерних бомб».

У Міністерстві оборони та у відомстві прем’єр-міністра відмовилися коментувати, чи були або чи будуть розміщені американські ядерні боєголовки у Великій Британії.

Нагадаємо, на заході Німеччини, у місті Веце, компанія Rheinmetall вирішила побудувати надсучасний завод з виробництва секцій фюзеляжу для багатоцільового бойового літака F-35A.

Данія до 1 жовтня 2023 року отримає перші чотири винищувачі F-35 – вони будуть розміщені на авіабазі Скрюдструп, що у Південній Ютландії, де зараз перебувають F-16.

оренда квартири Львів

Новини