У Франції стартували військові навчання «небачених масштабів»

Фото: Le Figaro

На південному заході Франції розпочалися військові навчання «небачених масштабів», завданням яких є потренувати військових різних родів військ працювати в умовах бойових дій високої інтенсивності.

Про це повідомляє Le Figaro, пише «Європейська правда».

Навчання «Оріон» мають на меті відпрацювати злагоджену роботу різних родів військ в умовах війни високої інтенсивності, оскільки в новітній історії такого практичного досвіду у французької армії проти іншої регулярної армії фактично не було. В операціях в Афганістані або Малі противник не мав на озброєнні ані засобів протиповітряної оборони, ані артилерії. Метою навчань «Оріон» є підготувати армію до ситуації реального протистояння повноцінній регулярній армії.

Міністр оборони Себастьєн Лекорню називає навчання «найбільш амбітними навчаннями різних родів військ за багато десятиліть».

У маневрах беруть участь близько 20 тисяч військовослужбовців сухопутних, морських і повітряних сил, враховують також сучасні космічну, інформаційну та кібернетичну компоненти.

«Ці навчання, що триватимуть понад 2 місяці, мають на меті підготувати наші сили до ситуацій найбільш складних зіткнень в умовах сучасної війни і продемонструвати, що наші військові спроможні реагувати й демонструвати витримку в умовах конфлікту високої інтенсивності», – зазначив Себастьєн Лекорню.

Навчання запланували ще до відкритого нападу Росії на Україну – у 2021 році.

«Події в Україні змінили контекст, але не сценарій навчань. Але цей конфлікт підкреслює важливість тих опцій, які ми обрали», – зазначає командувач Ніколя Ле Нан.

Новини