У ГУР прокоментували ймовірне використання бельгійських гвинтівок на Бєлгородщині


Бельгія звернеться до України за роз’ясненнями щодо повідомлень про те, що гвинтівки бельгійського виробництва начебто могли бути використані проукраїнськими силами для боротьби з російськими військами на західному кордоні РФ. Як розповів Суспільному представник ГУР Міноборони Андрій Юсов, такі питання потрібно ставити безпосередньо до цих структур, які автономно діють на території РФ.

У суботу, 3 червня, газета Washington Post повідомила, що російські добровольці, які минулого місяця здійснили рейд у Бєлгородську область РФ, начебто використовували тактичні машини, надані Україні Сполученими Штатами і Польщею, і мали при собі гвинтівки, виготовлені в Бельгії та Чехії, нагадує агенція.

Міністерство оборони Бельгії та його розвідувальні органи розпочали розслідування і просять надати інформацію, щоб визначити, що саме сталося, заявив бельгійський прем’єр-міністр Александр Де Кроо в ефірі бельгійської радіостанції Radio 1.

«Європейська зброя постачається в Україну за умови, що вона буде використовуватися на українській території з метою захисту цієї території. І ми маємо суворий контроль, щоб переконатися, що це так», – сказав він.

Де Кроо відмовився коментувати можливі наслідки, якщо ці повідомлення підтвердяться.

«Ми не повинні забігати наперед, – сказав прем’єр-міністр. – Але ми аналізуємо ситуацію і поставимося до цього дуже серйозно».

«Російський добровольчий корпус» (РДК) та легіон «Свобода Росії» 1 червня оголосили про початок другої фази «звільнення» Бєлгородської області, опублікувавши відповідні відеозвернення. За їхніми словами, вони йшли у Шебекінському напрямку.

Раніше представники легіону відмовились прокоментувати Суспільному походження зброї, яку використовують у своїх рейдах.

Як розповів Суспільному представник ГУР Міноборони Андрій Юсов, питання щодо використання озброєння потрібно ставити безпосередньо до цих структур, які автономно діють на території РФ.

«Наскільки відомо, то вони вже давали коментарі з цього приводу. Зокрема, стосовно затрофеєної/перетрофеєної зброї техніки чи озброєння. Що стосується інших питань, то я думаю що Міністерство оборони прокоментує належним чином», – сказав Юсов.

оренда квартири Львів

Новини