У Києво-Печерській Лаврі проводяться обшуки


Служба безпеки України проводить контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві.

Як уточнили в пресслужбі СБУ, заходи відбуваються спільно з поліцією та Нацгвардією. Враховуючи збройну агресію РФ, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян.

Заходи в Києво-Печерській Лаврі проводяться для:

  • недопущення використання Лаври як осередку «руського миру»;
  • перевірки даних про використання приміщень УПЦ для приховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;
  • щоб убезпечити населення від провокацій та терористичних актів.

За безпосередньою участю представників церкви правоохоронці оглядають території та приміщення Лаври, перевіряють осіб на території Лаври на їхню причетність до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

У СБУ зазначають, що усі дії відбуваються в межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Новини