У лікарнях України з’являться психотерапевти і клінічні психологи

Фото: РБК-Україна

У лікарнях України офіційно введено посади психотерапевта і клінічного психолога.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Психотерапевти і клінічні психологи надаватимуть реабілітаційну та медичну, в тому числі паліативну, допомогу.

Передбачається, що до роботи на посаді «клінічний психолог» допускаються особи, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю «Психологія», та до 1 січня 2026 року пройшли спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія».

Ті, кого працевлаштують на посаду психолога або практичного психолога закладу охорони здоров’я до 1 січня 2023 року, повинні мати стаж роботи у системі охорони здоров’я понад 5 років та до 1 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія» зі скороченим терміном підготовки.

До роботи на посаді «психотерапевт» допускаються особи, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю «Психологія» та пройшли спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія» з наступною спеціалізацією за фахом «Психотерапія».

«Наразі МОЗ опрацьовано кваліфікаційні характеристики професій «клінічний психолог» та «психотерапевт» для включення до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників галузі охорони здоров’я. Відповідні професійні назви робіт будуть внесені до Класифікатора професій ДК 003:2010».

Нагадаємо, в українських лікарнях відтепер також офіційно працюватимуть капелани – військові священнослужителі.

Новини