У Львові презентували застоcунок, який може допомогти комунікувати немовним людям

Фото: Autism Live

Голос для тих, хто не може говорити. Українські «айтівці» адаптували американський за стосунок, переклали українською і зробили доступним для смартфонів. Цифровий інструмент допоможе полегшити життя людям з когнітивними порушеннями.

Як дізналися журналісти програми «ОЧІ», за допомогою застосунку TippyTalk , людина, якій важко говорити, може пояснити рідним свої потреби, наприклад, що хоче їсти. У бібліотеку застосунку завантажили понад 70 тисяч карток. Користувач натискаючи на них, формулює цілі речення і може надсилати ці повідомлення рідним.

Юрій Попович з ГО «Говори», який презентував застосунок, пояснив наскільки той є потрібним.

«Якщо ми не маємо можливість щось пояснити, то ми починаємо дратуватись. Уявіть собі, як починають дратуватись людина, яка має купу бажань, купу відчуттів в середині себе і не може пояснити, що вона хоче, або як вона себе почуває», – сказав він.

За словами Соломії Чубай, мами, яка виховує дитину з особливими потребами, застосунок допомагає соціалізувати людей, яким важко з комунікацією.

«Це зменшує в дитини істерики. Вона швидко може знайти що їй потрібно. Тому, що дитина невербальна, вона не може пояснити. Це полегшення батькам», – розповіла жінка.  

Зараз команда працює над тим, щоб запровадити TippyTalk  в освітній процес.

Новини