У Міносвіти визначилися, як зараховуватимуть у школи дітей, які повернулися з-за кордону

Фото: Depositphotos

Міносвіти розробило і затвердило методичні рекомендації щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану. Також йдеться про те, як результати навчання дітей, які через війну навачаються за кордоном, зараховуватимуть в Україні.

Про це повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Зокрема, рекомендації стосуються таких питань:

  • забезпечення безперервності здобуття освіти;
  • оцінювання результатів навчання;
  • переведення на наступний рік навчання/зарахування результатів навчання;
  • отримання документів про здобуття освіти.

За словами Лісового, зарахування до шкіл після повернення в Україну зійснюється за заявою одного з батьків, опікунів чи законних представників. Дитину зараховують в ту ж школу, де навчалася раніше, або до іншої (обирають батьки).

Міністерство також рекомендує закладам освіти враховувати всі дані про успішність із закордонних шкіл під час зарахування до української (за предметами, що дублюються в програмі). Для цього потрібна довідка зі школи, де дитина навчалася.

За предметами українського компонента (українська мова, література, історія України) можна пройти оцінювання та отримати річну оцінку.

Також відповідне оцінювання дитина проходить, якщо не має довідки із закордонної школи. Для 5-8 та 10-го класів таке оцінювання може проводитися навіть у форматі двобальної шкали (склав – не склав).

Міністр зазначив, свідоцтво про здобуття освіти видають дітям, які перебувають за кордоном та навчаються в українських школах онлайн. У разі завершення очного навчання в закладі освіти за кордоном відповідні документи про здобуття освіти визнаються в Україні.

Також документ містить рекомендації щодо здобуття освіти внутрішньо переміщеними дітьми та тими, хто опинився на тимчасово окупованій території.

оренда квартири Львів

Новини