У Польщі вшанували пам’ять отця Михайла Вербицького та українців, які загинули у селі Павлокома
- Вівторок, 07 березня 2023
У селі Павлокома Республіки Польща вшанували пам’ять 366 українців, які загинули 1945 року. До меморіалу 366-ти жертвам села Павлокома представники делегації Львівщини поклали квіти та запалили лампадки, а також взяли участь у панахиді за загиблими.
Страта відбулась 3 березня 1945 року. Тоді загін Арміїї Крайової розстріляв понад 300 українців, мешканців Павлокоми.
Вісімдесятирічна Леся Федак приїжджає в Павлокому на могилу до своїх рідних. Вона розповіла журналістам програми «ОЧі», що коли до села увійшов загін Армії Крайової, їй було 2 роки. Її тата та брата замордували на власному подвір’ї. З її родини врятувалась вагітна мама, тітка та сама Леся.
«Тут було вже повно людей побитих. А вони тоді ще тут третю могилу викопали. І всіх з села побитих позвозили у цю третю могилу. В тій могилі є мій батько і брат 10 років. Вивели 38 жінок було з дітьми маленькими. Голі, босі, бо пороздягали і вивели отут за ліс і сказали «Ідіть за Збруч, там ваша Україна», – пригадує жінка.
На таку жорстокість Армію Крайову спровокувало викрадення нібито упівцями сімох поляків та однієї пропольської українки. Але існує версія, що це зробила спецгрупа НКВС, бо тоді підрозділів УПА в Павлокомі не було. Більшість з них відійшли у гори.
«За брак порозуміння наші народи заплатили дуже високу ціну. Пролита кров – данина пам’яті тим, хто втратив життя, їхнім сім’ям, родичам, і тим, хто доклав багато зусиль, щоб знайти правду», – сказала представниця маршалка Підкарпатського воєводства Малгожата-Майка Онішкєвіч.
Того ж дня делегація від Львівщини взяла участь в урочистих заходах з нагоди 208-ї річниці від дня народження автора музики Державного Гімну України отця Михайла Вербицького. Це відбулось у селі Млини Підкарпатського воєводства Республіки Польща.
Представники товариств «Надсяння», об’єднання українців в Польщі та депутати Львівської обласної ради поклали квіти та запалили лампадки біля каплиці-пантеону, де похований о. Михайло Вербицький. Згодом відбулося спільне виконання Державного Гімну України.
«Ми знаємо, як покоління українців вмирали, віддавали своє життя, співаючи український гімн. Зараз, коли весь світ підтримує Україну, український гімн знають у всьому світі», –зазначив голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета.
Новини
- Сьогодні
- Більше новин