У РФ залишилось менше 200 «Іскандерів», але є тисячі ракет, яким понад 30 років – розвідка

Фото: Радіо Свобода

Представник ГУР МОУ Вадим Скібіцький розповів, що в Росії залишилося менше 200 «Іскандерів» і вона їх береже, натомість випускає по Україні старі ракети С-300, котрі треба утилізовувати.

Про це йдеться у подкасті «Української правди» та «Центру оборонних стратегій» «(не)Безпечна країна»

«У них дефіцит в «Іскандерах», у них залишилося менше 200 – це реальність. «Іскандер» зараз застосовується дуже рідко. Востаннє, буквально у серпні, коли вони застовували в район Києва, з території Білорусі.

Кількість ракет залежить від того, що зараз застосовує РФ. Ми порахували С-300 – це ракети, які перебувають на зберіганні уже більше 30 років, а більшість з них років 35-40. Це по суті ракета, яку необхідно виводити з бойового складу. Її переробляють. Їх порядка 7 тисяч.

Дуже просто тоді робити утилізацію. Замість того, щоб витрачати кошти на утилізацію, вони просто випустаються по нашій території. Якщо порахувати, скільки вони використовують, то їм вистаить цих ракет ще на 3 роки.

Система «Калібр», по підрахункам, вони могли вироблять в рік 150-180 ракет. І той запас, який у них є, вони уже бережуть, тому що близько 70% комлектуючих не російського виробництва».

Новини