У США анонсували нові санкції проти Росії

Фото: ОП

Найближчими тижнями США оголосять нові санкції проти Росії. Про це заявив координатор Державного департаменту Сполучених Штатів Америки з питань санкцій, посол Джеймс О’Браєн  під час відеоконференції з українськими посадовцями.

На ній обговорили питання посилення санкцій щодо фізичних та юридичних осіб, які продовжують підтримувати агресію Росії проти України, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зокрема, керівник Офісу президента Андрій Єрмак говорячи про посилення санкційного тиску на агресора, зробив акцент на необхідності застосування санкцій, напрацьованих Міжнародною робочою групою Єрмака-Макфола, зокрема щодо російських пропагандистів.

«Ми концентруємо увагу на найбільш важливих людях, які мають пропагандистський вплив у Росії. Зокрема на тих, хто особисто брав участь у заходах щодо анексії української території. Людях, які відкрито підтримують війну в Україні. А деякі з них навіть говорять, скільки українців треба вбити, скільки атак здійснити проти цивільних та цивільної інфраструктури», – констатував Єрмак.

За його словами, неприпустимо, що більшість цих людей можуть вільно відвідувати демократичні країни, такі як США, Велика Британія, країни Європейського Союзу, мати власність на території цих держав і водночас озвучувати на російському телебаченні антиукраїнську пропаганду.

«Сьогодні саме пропаганда від публічних людей найбільше впливає на російське суспільство. І якщо ці люди вільно подорожують світом і не мають жодних проблем із тим, щоб підтримувати війну та вбивства українців, то це сигнал для всіх росіян, що все гаразд. Так не має бути», – наголосив керівник ОП.

Андрій Єрмак запропонував у найближчі місяці провести санкційний саміт за участю представників США та інших партнерів України.

Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко поінформувала учасників телеконференції про те, що напрацьовано додатковий список пропагандистів, окрім тих 165 осіб, до яких нещодавно були застосовані обмежувальні заходи. Його буде представлено наступного тижня.

Очолювана нею Міжвідомча робоча група з питань санкцій планує розгляд пропозицій не лише щодо індивідуальних, а й секторальних обмежень у сферах IT, енергетики, фінансів.

Ішлося також про впровадження санкцій стосовно «Росатома» та осіб, причетних до порушення ядерної безпеки в регіоні, виробництва й постачання Росії дронів та іншого озброєння тощо.

Посол Джеймс О’Браєн наголосив, що робоча група в Державному департаменті США, яка налічує близько 30 членів, детально вивчає всі матеріали, передані українським урядом і групою Єрмака-Макфола. За його словами, нині завершується робота за низкою важливих напрямів, і найближчими тижнями очікується оголошення нових санкцій.

Щодо визначення пріоритетних сфер, у яких насамперед впроваджуватимуться обмеження, то Джеймс О’Браєн зазначив, що орієнтиром буде те, які ці санкції позначаться на спроможності Росії на полі бою та у фінансовому плані. Крім того, він висловився на підтримку ініціативи щодо проведення санкційного саміту.

Новини