Удари по газових мережах – не так критичні, – експерт Геннадій Рябцев

Фото: gmk.center

17 листопада окупанти здійснили масований обстріл газовидобувної інфраструктури АТ «Укргазвидобування» на сході країни. Внаслідок цього зруйновано декілька об’єктів. Однак, удари по газових мережах не так критичні, як по електромережах. У них є високий рівень стійкості.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів експерт у паливно-енергетичному комплексі Геннадій Рябцев.

«Більшість газопроводів високого і середнього тиску знаходяться під землею. Все, що можна закопати – закопано. Влучити просто в газопровід можна лише випадково», – наголошує експерт.

За його словами, атаки, які відбулись напередодні по об’єктах «Укргазвидобування», стосувались Ізюмського району в Харківській області.

«Там, дійсно, є декілька об’єктів «Укргазвидобування». Скоріше за все, йшлося про атаки на ці об’єкти. Іншої інформації я поки що не маю. Якщо казати про Ізюмський напрямок, то там видобуток газу вже не ведеться від початку війни. Через цей район проходила лінія фронту», – пояснює Геннадій  Рябцев.

На його думку, гіпотетично можна пошкодити газоперекачувальні станції, але поки що Україною відбувається транзит російського газу в європейські держави. Тому експерт не бачить в цьому сенс.

«Вони точно так само можуть не руйнувати нічого, просто припинити транзит, оголосивши «Нафтогаз», наприклад, «терористичною організацією», як вони це роблять з польськими чи німецькими компаніями. Можна також атакувати певні станції, які здійснюють розподіл газу всередині країни, але газотранспортна система України має можливості постачання на об’єкти критичної інфраструктури та споживачам за різними маршрутами. В Україні є найбільш розгалужена система газопроводів з усіх республік Союзу», – зазначає експерт.

Новини