«Ukraine! Unmuted: Україна бере голос». У Львові стартував ІІІ конгрес культури

Фото: ЛОВА

Сьогодні, 7 вересня, у Львові стартував ІІІ конгрес культури. Його тема цього року: «Ukraine! Unmuted: Україна бере голос». Захід зібрав людей, які творять культуру чи працюють в цій галузі з України, Польщі, Угорщини, Італії, Японії та інших країн.

Про це повідомляють організатори та пресслужба Львівської ОВА.

Організатори та учасники планують означити нові реалії та виклики, що постали перед нашим суспільством і галуззю культури, перед Україною та світом після 24 лютого 2022 року.

«Все ще будучи всередині війни, ми прагнемо намацати, відшукати, винайти потрібні слова та спосіб оповісти про те, що з нами сталося і що відбувається зараз. Чим нині є культура: формою донесення правди й деконструкції імперського наративу, простором для роботи із травмою та зцілення, зберігачем колективної пам’яті, фундаментом для співжиття? Що ми втратили, але й від чого водночас звільнилися за останні півтора року та що можемо набути? Нині Україна набуває свого голосу, він стає все гучнішим і впевненішим. Україна стає для себе, для інших – Unmuted!», зауважують організатори.

На відкритті конгресу з вітальним словом до учасників звернулися т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв і начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Коли ми кажемо, що Україна бере голос, голос беруть не лише Президент, політики, митці, голос бере кожен, хто взяв автомат, став волонтером тощо. Ми взяли голос і про нас говорять в світі і не тільки тому, що ми вмираємо в ім’я України, а тому що ми живемо в її ім’я та ім’я цілого світу, це також елемент нашої культури. І це –  важливо. Чим ми можемо бути цікаві світові: насамперед людьми. Треба жити і творити в ім’я культури», – зазначив під час події очільник області Максим Козицький.

Програма конгресу складається з трьох частин: дискусійної, супровідної програми «Разом» та мистецької, яка представлена трієнале сучасного мистецтва «Український зріз». Конгрес Культури триватиме три дні.

Також паралельно із дискусійною діятиме артпрограма, націлена на розкриття теми UKRAINE! UNMUTED. Це експозиція творів сучасного мистецтва «Український Зріз», що 2022-го була показана у Литві (Каунас), а цієї осені також буде представлена у Польщі (Люблін).

оренда квартири Львів

Новини