Україна буде найважливішою темою – Боррель розповів, що обговорюватимуть на Генасамблеї ООН

Фото: DW

Міністри закордонних справ ЄС на зустрічі перед початком Генасамблеї ООН обговорять багато проблем, головною серед яких є російська агресія проти України та економічний «ідеальний шторм», який ця війна викликала в усьому світі.

Про це у Нью-Йорку перед початком зустрічі європейських міністрів закордонних справ, заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Укрінформ.

«Це буде найважливіший тиждень в ООН. Україна буде найважливішою темою… Україна б’ється, вона зазнає бомбардувань і ракетних обстрілів. Але й решта світу уражена зростанням цін на енергію, на продовольство, високими обліковими ставками. Ми можемо сказати, що це – «ідеальний шторм», де високі ціни на енергетику та продовольство, спричинені війною, створили фінансову кризу, яка уразила всіх», – сказав Жозеп Боррель.

Він зауважив, що урядовці країн ЄС мають багато питань у порядку денному зустрічі, включаючи ситуацію в Афганістані, ескалацію на Кавказі між Вірменією і Азербайджаном, військові дії у Середній Азії. Але головний фокус уваги міністрів буде зосереджений саме на глобальних наслідках війни в Україні.

«Ми, європейці, маємо більше взаємодіяти з рештою світу, та обговорювати ці проблеми. Ми будемо дивитися, як протидіяти російському наративу, та переконати людей, що не санкції спричинили ці проблеми, а війна (Росії проти України – ред.)», – наголосив Високий представник ЄС.

Як повідомлялося, у Нью-Йорку починається 77-ма сесія Генеральної Асамблеї ООН.

Новини