Україна до кінця року отримає нові системи ППО та ПРО – Кулеба

Фото: МЗС України

У зв’язку з постійними ракетними обстрілами цивільної та енергетичної інфраструктури з боку російських загарбників Україна активно працює над тим, аби отримати від західних партнерів сучасні засоби протиповітряної та протиракетної оборони. На полі бою вже ефективно працюють IRIS-T, надані Німеччиною, але їх замало. Саме тому Київ веде перемовини щодо отримання додаткових систем ППО та ПРО.

За словами глави МЗС Дмитра Кулеби, Україна отримає їх до кінця поточного року. Про це міністр сказав в ефірі телемарафону новин, пише zn.ua.

Кулеба зазначив, що поки не називатиме конкретних строків прибуття нових систем ПРО та ППО, оскільки переговори досі не завершені. Проте дипломат пообіцяв зробити все від себе залежне, аби українські захисники отримали їх якнайшвидше.

«У нас є правило: ми не коментуємо постачання доти, доки країна, що поставляє, не зробить цього сама, або ми не домовимося, що можемо про це говорити. У роботі дуже багато, починаючи від систем ППО. Вже є домовленості, досягнуті і президентом, і на рівні уряду із деякими країнами. Є речі, які на перспективу пропрацьовуються. Коли їх буде реалізовано, ви дізнаєтесь. Це відбудеться до кінця року. Ну, принаймні, ми робимо все, щоб це сталося до кінця року, і про це є домовленості», – сказав глава МЗС.

Раніше Кулеба та Зеленський подякували США за новий пакет військової допомоги, до якого увійшли танки і більше тисячі дронів.

Новини