Україна очікує отримати винищувачі від союзників – речник ВПС

Фото: РБК-Україна

Україна має намір отримати від своїх міжнародних союзників два батальйони винищувачів по 12 бойових літаків у кожному у першому пакеті допомоги.

Таку цифру виданню El Pais озвучив речник ВПС України Юрій Ігнат, пише «Європейська правда».

Пріоритетом для України є отримання американських F-16, хоча Київ розглядає варіант французьких Rafale і шведських Gripen.

Ігнат підтвердив, що на додаток до складних політичних переговорів, яких потребує виконання цієї операції, у короткостроковій перспективі Київ не зможе розраховувати на ці літаки на полі бою, оскільки на навчання пілотів і команд наземного обслуговування потрібно не менше ніж пів року.

Пізніше в коментарі «УП» Ігнат повідомив, що наразі Україна не чекає передачі літаків від союзників.

Також речник ВПС наголосив, що він не називав кількість літаків, яку хоче отримати Україна (в іспанському ЗМІ зазначалося, що Ігнат заявляв про бажання Києва отримати 24 винищувачі), пояснивши усе неправильним перекладом.

Пріоритетом для України є отримання американських F-16. Раніше Київ розглядав варіанти й французьких Rafale і шведських Gripen.

Цього тижня президент України Володимир Зеленський повторив, що після домовленості між Сполученими Штатами та Німеччиною про відправку важких танків до їхніх військ наступним кроком має бути надання Україні винищувачів.

Як раніше повідомлялося, у Повітряних силах Великої Британії допустили передачу Україні винищувачів вже після того, як російські війська будуть витіснені з української території.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус напередодні висловився проти надання Україні німецьких винищувачів. «Про це не може бути і мови», – сказав він.

Між тим, глава МЗС Нідерландів Вопке Хукстра минулого тижня сказав, що у Нідерландів «немає табу» на обговорення запиту про F-16, якби такий надійшов від України, а в уряді Словаччини прямо говорили про плани віддати Україні радянські МіГ-29.

Новини