Україна та Польща почали переговори про спільний митний та прикордонний контроль

Фото: Мінінфраструктури

Делегації України та Республіки Польща у Варшаві розпочали перший раунд переговорів щодо впровадження спільного митного та прикордонного контролю.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Зокрема, обговорюють проєкт міжурядової Угоди про спільний контроль осіб, транспортних засобів і товарів у спільних пунктах пропуску. Вона має визначити процедури та правила обміну інформацією між контролюючими службами, протидії нелегальній міграції, проведення спільних патрулів, а також можливість контрольними службами України та Польщі делегувати (передавати) одна одній виконання своїх службових повноважень та функцій.

Спільний спільний митнмй та прикордонний контроль спростить та пришвидшить перетин кордону для міжнародних перевізників і приватних осіб. Після підписання угоди Україна стане країною, яка не входить до складу Євросоюзу, але має подібні пункти пропуску з країною-членом ЄС.

Перший раунд переговорів сторін, який триватиме два дні, має завершитися напрацюванням базової редакції документу.

Загальний товарообіг між Україною і Польщею за 10 місяців 2022 року склав понад 10 млрд 35 млн дол. В той час як за весь минулий рік – майже 10 млрд 207 млн дол.

Зростання обсягів товарообігу з країнами ЄС спостерігається від початку повномасштабного вторгнення росії до України. Сприяла пожвавленню торгових зв’язків з ЄС лібералізація умов міжнародних перевезень.

Новини