Україна цьогоріч не зможе засіяти близько 7 млн гектарів землі, – експерт з аграрних питань

Фото: shepetivka

18 українських  областей розпочали посівну кампанію. Але цього року вона теж буде особливою. Близько 7 мільйонів гектарів землі не вдасться засіяти. Хоча для власного споживання врожаю вистачить.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

«Посівна почалась не з легкої руки. Бо труднощів дуже багато. Головний фактор, який вносить корективи – це війна. Залишаються ще окуповані території , що зменшує кількість засіяних площ. Близько 7 млн га площ не буде засіяно. До війни ми засіювали 29 млн га землі. Цього року буде до 21 млн. Але це фактично, означає, що не зважаючи на фактори, які вносять корективи, ми працюємо», – наголосив Денис Марчук.

Він також розповів, що через брак грошей у фермерів та високу ціну міндобрив, врожай цього року буде меншим, ніж в 2022 році. Але водночас для потреб країни і навіть експорту врожаю вистачить. Для прикладу, Україна споживає зернових та олійних культур до 18 млн тон на рік, а цього року, за прогнозами аграріїв, в країні вдасться зібрати 44 млн тон такого врожаю.

За словами Марчука, також  близько 5 млн тон землі є заміновані, що вносить корективи в роботу.

«Вже би Херсонщина і Миколаївщина активно працювали в полі, але аграрії чекають на розмінування. Це процес  нешвидкий тому, що засмічення дуже велике, а працівників ДСНС не вистачає. Ми їм дуже вдячні, бо вони кожного дня виходять в поля разом з аграріями, щоб пришвидшити цю роботу.  За прогнозами Мінагро, до засіювання пізніх ярих культур, в квітні місяці, вдасться розмінувати хоча би 30% цих замінованих площ на Харківщині, Миколаївщині, Херсонщині», – вважає аграрій.

За його словами, аграрії також звернулись до міжнародних організацій про допомогу в розмінуванні територій. І вже є згода від Міжнародної продовольчої організації при ООН щодо того, щоб надіслати свої команди для розмінування Харківщини та пріоритетних територій на  Миколаївщині. 

оренда квартири Львів

Новини