Україні треба надати бойові короблі  – адмірал Ставрідіс

Фото: defence-ua

США можуть передати Україні швидкісні патрульні човни і фрегати типу Oliver Hazard Perry.  Такими кораблями Штати можуть поділитись із союзниками.  

Про це в ефірі на «Першому Західному» розповів адмірал військово-морських сил США і колишній головнокомандувач військ США і НАТО у Європі Джеймс Ставрідіс.

За його словами, передавання Україні авіаносців поки що є неможливим,  бо це занадто великий виклик для всіх.  Швидше за все, Україна отримає швидкісні патрульні човни.

«Вони є невеликими, але швидкими і мають протикорабельні крилаті ракети. Такі човни можна  ефективно використовувати проти Чорноморського флоту Росії. По-друге: це надання ракет наземного базування, таких як «Гарпун».  Вони далекобійні і можуть бити по російському флоту. Їх слід використовувати разом з безпілотниками. Тобто, Україні слід надати такий безпековий пакет, який би включав в себе морські дрони, далекобійні крилаті ракети і швидкісні патрульні човни, які б були обладнані ракетами малої дальності «земля-земля».  Я підтримую надання Україні усього цього озброєння», – сказав американський адмірал.

Він також вважає, що США можуть розглянути надання Україні більших військових кораблів, наприклад,  фрегата, який важить приблизно 5 тисяч тон. Він має на озброєнні ракети класу: «земля-повітря», «повітря-повітря» і морські гармати.

«Йдеться про фрегати типу Oliver Hazard Perry, які названі на честь одного з наших героїв війни. У нас є декілька таких фрегатів, які вже виведені з експлуатації, але можуть бути передані нашим союзникам. Я думаю, що Військово-морським силам України слід надати такі кораблі і паралельно виготовляти  такі у вашій державі. І тоді Україна зможе мати досить сильний флот», – переконаний Ставрідіс.

Новини