Україні вдалось пройти опалювальний сезон через скорочення промисловості – Олексій Оржель

Фото: slovoidilo

У зв’язку з потеплінням та для економії електроенергії  в Україні готуються закінчитися опалювальний сезон на місяць раніше від запланованого терміну. В НАК «Нафтогазі» хочуть зекономити газ для наступного опалюваного сезону.

Минулу зиму Україні вдалось умовно легко пройти, бо допомогло зменшення споживання енергоресурсів на третину. Найбільше це відбулось у промисловому комплексі.

Про це в ефірі на «Першому Західному» розповів міністр енергетики та захисту довкілля у 2019-20 роках Олексій Оржель.

«Це означає, що є негативний фактор впливу війни. Зупиняються виробництва, бізнес і відповідно знижується споживання. Як результат, цей фактор також нам допомагає проходити опалювальний сезон.  Але це дуже буде впливати на економіку тому, що та сама енергетика дає значний відсоток ВВП», – говорить Олексій Оржель.

Він вважає, що і майбутній опалювальний сезон ми зможемо пережити, бо власний видобуток газу  України не дуже постраждав. Але експерт не виключає, що масовані атаки на централізовані енергетичні об’єкти, які можуть відключати цілі міста від енергоспоживання, можуть продовжуватись.

«І тут треба готуватись не так з точки зору енергетичного балансу, скільки з точки зору безпекових ситуації», – додав Оржель.

оренда квартири Львів

Новини