Українська армія може здійснити тактичний відхід з Бахмуту, але не треба шукати «зради», – Петро Черник 

Фото: Reuters

Окупанти не полишають спроб захопити Бахмут. Він важливий для них з кількох причин. Тому вони будуть тиснути до останнього. Українська армія, натомість, може здійснити тактичний відхід, але це не означатиме «зради». Так вважає військовий експерт Петро Черник.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

За його словами, перша причина запеклого зосередження росіян на Бахмуті – суто ідеологічна.

«Все ж таки вони сказали, що будуть виходити на адміністративні лінії Донеччини. Там найзручніше це робити. Друга причина – психологічна. Вони програли десяток операцій: потоплення крейсеру «Москва», знемагання Кримського моста, нашестя іншопланетян в бухту Севастополя, Харківська, Херсонська операції, закінчуючи нашестями іншопланетян на аеродроми в Дягілево і Енгельсі. Їм потрібен хоч якийсь успіх», – говорить Петро Черник.

Третя причина запеклих боїв за Бахмут – воєнно-логістична. Росіянам конче потрібне відсунути українські обстріли Дебальцевського залізничного вузла, бо найоптимальніше підвезення боєприпасів до фронту – залізницею.

«У них є дві робочі автомобільні конячки КАМАЗ -4310 і Урал-4320, але ними снарядів на всю лінію розмежування не довозишся. Умовно один КАМАЗ може взяти на борт до 60-ти 152-мм снарядів або 32 снаряди для «Градів». А 60-тонний вагон в ящиках може взяти 455, а якщо насипом, то навіть 600-700 снарядів. Тобто, їм потрібна залізниця, і  вона там є», – підкреслює військовий експерт.

Але цей залізничний вузол вдало обстрілюють українські HIMARS, які працюють на понад 80 км.

«Їм треба відсувати наші рубежі нанесення вогневих ударів по залізниці. Дуже практичний крок. Наскільки вдасться? Наразі безуспішно. Чи будуть тиснути? Будуть. І треба виключити будь-яку «зраду», що умовний тактичний відхід з Бахмуту буде тактичною поразкою. Ні. Ріжемо цю «сталеву ковбасу» доки можемо, але коли все буде «до фундаменту», може статись тактичний маневр. Але гарантую, що третя блискуча операція обов’язково складеться», – переконаний  Петро Черник.

оренда квартири Львів

Новини