Українська оборонна операція у Бахмуті виконана на 100% – Сергій Грабський

скрін з відео "Першого Західного"

Росіяни втратили від 60 до 100 тисяч військових пораненими і вбитими у битві за Бахмут. Такі дані наводять американські та європейські експерти. Український військовий аналітик Сергій Грабський теж вважає, що цифру 100 тисяч можна взяти за основу.

Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».

«Це означає, що це до 25% загального контингенту, який воює проти нас у цій війні. Якщо виходити з цифри 400 тисяч, що рахують на театрі бойових дій в Україні. Що стосується того, яка якість тих бійців, то треба бути дуже обережними. Не треба демонізувати «вагнерівців», як потужну ударну силу. Так, вони мають певний рівень свободи, що дозволяє їм ефективно проводити бойові дії. Вони не залежать від військової рутини, яка характерна для окупантських військ», – пояснив експерт.

Крім того, він зауважив, що  ПВК «Вагнер»  використовував всі доступні йому ресурси: включаючи і засуджених, і добровольців, і представників інших держав, які межують з РФ, що впливає на рівень боєздатності та бойової спроможності.

«Але треба розуміти наступне. Виходити з-під Бахмута після напружених боїв «вагнерівці» можуть тільки для того, щоб відновити бойову здатність. Таким чином, можемо говорити, що завдання оборонної операції у Бахмуті виконано на 100%. Найбільш передова і активна частина ворога виведена з ладу. Вони змушені їх замінювати мотострілецькими десантними підрозділами, що складає їхній оперативний резерв. Це важливий показник. Адже противник виводить себе на ситуацію, коли йому не буде що протиставити у разі прориву наших підрозділів», – зазначив Сергій Грабський.

Загалом за його словами, ситуація в Бахмуті стабілізована. Українські війська намагаються вирівняти лінію фронту. Але за зведеннями, активні бойові дії там не ведуться.  

оренда квартири Львів

Новини