УПЦ МП має залишити усі приміщення Києво-Печерської Лаври – Мінкультури

Фото: BBC

УПЦ МП має залишити усі приміщення, які орендує в Києво-Печерській Лаврі, – договір на безоплатне користування ними буде розірваний.

Про це в Телеграм повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

«Договір безоплатного користування УПЦ Києво-Печерської Лаври розривається з 29 березня 2023 року. Це стосується усіх приміщень, які орендує УПЦ в Лаврі».

За його словами, 10 березня Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» направив Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (Чоловічому монастирю) УПЦ попередження про розірвання Договору про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю.

Ткаченко наголосив, таке попередження обґрунтоване висновками Міжвідомчої робочої групи, яка під час своєї роботи встановила порушення Монастирем умов договору щодо використання державного майна. Підстава – зафіксовані порушення умов користування державним майном. МКІП цю позицію підтвердив відповідним листом.

Тож відповідно до визначеної правовим полем процедури, з 11 березня працюватимуть робочі групи, утворені Заповідником, з інвентаризації майна та з обстеження технічного стану будівель і споруд.

Новини