В Бахмуті зараз – пекло, – ветеран війни Євген Дикий

Фото: ЗСУ

В Бахмуті тривають запеклі контактні бої.  Іде піхота на піхоту. Це найтяжчі зіткнення з усіх, що відбуваються наразі по всьому фронту.  Так ситуацію в найгарячішій точці країни описав ветеран російсько-української війни  Євген Дикий.

В ефірі на «Першому Західному» він переказав розповіді своїх побратимів, які повернулись з Бахмуту.

За його словами, бої там відбуваються настільки близько, що можна бачити обличчя ворога  і закидувати одне одного гранатами.  Там велике навантаження на кожного окремого бійця, бо від кожного багато залежить. Тому всіх, хто боронить Бахмут, на його думку, можна називати Героями. Але водночас він вважає, що оборона Бахмута має декілька сенсів.

«Перший – це перемелювання отої ворожої сили. Це така дуже потужна м’ясорубка, де, на жаль, несемо втрати і ми. Але ворожі частини просто припиняють там своє існування. Ворог, щоправда, вважає, що це нормально. Вони кидають хвиля за хвилею, щоб якась там третя чи п’ята хвиля все-таки витіснила втомлених захисників», – говорить Євген Дикий.  

Але така тактика має сенс і для нас, оскільки Бахмут, як у вихор затягує велику кількість ворогів, які зрештою, ослаблюють всі інші ділянки фронту.

І хоча така кількість втрат не детонує в самій Росії, протестів солдатських матерів там поки нема, але це сильно резонує всередині самої російської армії.

На думку ветерана, чим довше триватимуть невиправдано великі  втрати  ворожих військ – тим морально слабшою буде російська армія на момент нашого контрнаступу.

«Є ще гуманітарний сенс і він дуже серйозний. Бахмута як міста, вже на жаль, нема. Його доведеться відновлювати з нуля. Місто в такому стані як Грозний, Алеппо, Маріуполь. Але за Бахмутом є Слов’янськ, Костянтинівка і Краматорськ. Вони теж можуть стати такими як Бахмут. Якщо його залишити – трагедія в цьому нема. Є просто наступна лінія оборони.  Але тоді три великі міста доведеться евакуйовувати. Тобто, їх доля повністю залежить від оборони Бахмута», – переконаний  Дикий.

Новини