В ISW пояснили, чому Путін дозволив міноборони відновити контроль над усіма силами в Україні. Мапи боїв

Фото: росЗМІ

Володимир Путін дозволив Міністерству оборони Росії відновити контроль над усіма російськими військами в Україні.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інститут вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

«Путін дозволив Міністерству оборони РФ відновити контроль над усіма російськими силами в Україні після того, як основна частина з 300 тис. мобілізованих резервістів прибула в Україну».

Аналітики ISW перерахували ряд подій, які, на їхню думку, говорять про те, що Путін намагається сконцентрувати усі російські сили під керівництвом Міноборони РФ:

  • Путін призначив Герасимова командувати угрупуванням військ РФ в Україні, підпорядкувавши йому Суровікіна;
  • Міноборони почало активно інтегрувати 1-й і 2-й армійські корпуси «ДНР» і «ЛНР» у російські збройні сили і, як повідомляється, усуває маріонеткових командирів, що викликає негативну реакцію в ультранаціоналістичної спільноти;
  • Міноборони РФ також намагається обмежити ПВК «Вагнер» в отриманні боєприпасів і заблокувало вербування ув’язнених «Вагнером», надавши перевагу власним заходам з набору ув’язнених;
  • Герасимов зняв з «Вагнера» відповідальність за Бахмут, почав вводити в цей район підкріплення російських регулярних військ і наказав офіційним російським каналам використовувати евфемізм для сил «Вагнера», не використовуючи назву компанії;
  • Міноборони Росії розглядає ідеї щодо обмеження діяльності блогерів на фронті і запроваджує нові правила оперативної безпеки та дисципліни. Ці суперечливі заходи є частиною поспішних спроб міністерства врегулювати наслідки відмови Путіна від примусової мобілізації у травні 2022 року.

«Очевидні зусилля Путіна підготувати російський народ до тривалої і болісної війни свідчать про те, що він усвідомив, що лише Міноборони РФ може реально утримувати великі механізовані сили, необхідні йому для досягнення його амбіцій в Україні», – резюмують в ISW.

Нагадаємо, представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов розповів, що російський диктатор наказав новопризначеному командувачу окупаційних військ в Україні Валерію Герасимову захопити Донбас до березня.

Новини