В литовському Каунасі відкрили український клас – Святослав Шеремета

Фото: ЛОР

Львівська обласна рада долучилась до відкриття українського класу в Литві. Зокрема, в Каунасі в Кадетському ліцеї ім. генерала Повіласа Плехавічюса урочисто відкрили український клас, який назвали іменем Героїв Крут. У класі зможуть дистанційно та очно навчатись діти, які через агресію РФ проживають зараз у Литві.

Про це в ефірі «Першому Західному» розповів голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета.

За його словами, це важлива подія щодо популяризації української мови і міжнародної співпраці Львівської обласної ради.

«Співпраця між кадетським ліцеєм ім. генерала П. Плехавічюса та львівським ліцеєм ім. Героїв Крут – це є хороший стартовий проєкт, де активні комунальні заклади двох країн почали між собою працювати. Відбувались вже неодноразові обміни делегаціями. Але що важливо, нас поєднав Євген Коновалець. Тому, що співпраця з Каунасом розпочалась після того, як до Львівської обласної ради звернулась українська громада Литви з проханням увічнити пам’ять Євгена Коновальця», – розповідає обласний депутат.

Відтак, на будинку, де було Товариство литовських стрільців, і де виступав міністр оборони УНР у екзилі Євген Коновалець, ще у 2012 році була встановлена пам’ятна таблиця. Після цього і почалась співпраця між військовими навчальними закладами України і Литви.

«Були спільні проєкти  щодо Євгена Коновальця, спільна інтерактивна карта, створена кадетами з Каунаса і ліцеїстами з Львівщини. Була участь в конференціях, присвячених УПА і українському визвольному руху. І зараз з ініціативи двох ліцеїв створений український клас в Каунасі. В ньому  будуть навчатись, як литовські, так і українські діти. Викладання буде відбуватись, як литовською, так і українською мовою», – розповідає Святослав Шеремета.

Плануються також обміни вчителів: українські будуть їздити до Каунаса, а литовські будуть приїжджати до львівського ліцею ім. Героїв Крут.

Львівські обласні депутати також домовились про співпрацю поміж комунальними закладами культури Каунаса та Львівщини. Зокрема, спільні проєкти будуть готувати Львівський історичний музей та Музей військової історії Каунаса.

Новини