В Міноборони закликали не спекулювати на темі Соледару

Фото: Укрінформ

В Міністерстві оборони України закликали не спекулювати на інтересі до теми боїв за Соледар і не розповсюджувати не перевірену інформацію.

Про це у Фейсбук повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

За її словами, зараз чимало людей намагаються використати високий інтерес до теми боїв за Соледар і встигнути заробити на ній популярність або гроші. Маляр наголосила, публічне оприлюднення інформації про рух, переміщення, розташування наших військ на кшталт: «взяли місто під контроль, залишили місто, знаходяться у такій-то частині міста, відійшли з такої-то частини у таку тощо»

є злочином(ст. 114-2 ККУ). Окрім випадків, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генштабом або Міноборони, або іншими уповноваженими державними органами.

Окрім того, якщо хтось оприлюднює несанкціоновано інформацію про те, куди зайшли наші війська, звідки перемістились, де фізично знаходяться – це працює на ворога і шкодить нашим оборонцям.

«Ще раз нагадую, що обстановкою на фронті в повній мірі володіють лише –  Верховний головнокомандувач, міністр оборони, Головнокомандувач,  начальник Генштабу.

Інші військові, володіють нею фрагментарно – в межах власної зони відповідальності.

Цивільні – взагалі не володіють, окрім президента і міністра оборони».

Що ж до ситуації в Соледарі, то за словами Ганни Маляр: «якщо простою мовою – тривають бої.

Все інше – неперевірена інформація, несанкціонована і без знання загальної картини фронту (бо це держ.таємниця)».

Новини