В ОП очікують в грудні підписати ще кілька документів про підтримку членства України в ЄС і НАТО

Фото: Shutterstock

Після підписання у суботу декларації щодо підтримки членства України в ЄС і НАТО з прем’єр-міністром Бельгії в Офісі президента України заявили, що очікують укладення до кінця року аналогічних документів з ще декількома державами Альянсу.

Про це розповів дипрадник президента з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, заступник глави ОПУ Ігор Жовква.

Зокрема, за його словами, сьогодні Бельгія стала другою країною, яка підписала з Україною спільну декларацію, якою, серед іншого, задекларувала готовність надавати практичну підтримку для досягнення Україною прогресу у запровадженні стандартів ЄС і НАТО та інтеграції України до цих міжнародних організацій.

Це є дуже важливим міжнародним політичним сигналом у контексті досягнення прогресу України на євроінтеграційному напрямі, адже наша країна успішно просувається в імплементації семи рекомендацій Європейської Комісії, необхідних для вступу до ЄС. А стандарти НАТО та взаємосумісність ми успішно опановуємо на полі бою.

Жовква наголосив, голос Бельгії точно стане важливим, але не останнім. До кінця року Україна планує підписання ще декількох аналогічних декларацій з лідерами держав НАТО.

Дипрадник президента також розповів, що спільною декларацією Бельгія також підтримала подальше виділення Європейським Союзом військової допомоги Україні й просування довгострокових програм підтримки України у безпековій сфері.

Окрім того, Бельгія стала першою країною, яка підтримала ініціативу України «Grain from Ukraine» («Зерно з Украіни») із надання допомоги у відправленні українського зерна до найбідніших країн Африки.

Новини