В полоні залишається ще дуже багато жінок, – активіст Андрій Кравцов

Фото: 24tv

Розслаблятись ще рано. Звільнення 215 українських військовополонених – це добрий почин, але  треба витягувати з полону решту людей.  

Про це в ефірі «Першого Західного» заявив громадський активіст Андрій Кравцов.

Він розповів, що поспілкувався зі звільненою напередодні полоненою, Валентиною Зубко, медикинею 555 шпиталю, колегою невістки Андрія Кравцова, яка все ще залишається в полоні.

Громадський активіст акцентував на тому, що в полоні залишається ще багато наших жінок.

«Наголошую на жінках, бо до них таке ж ставлення, як і до чоловіків. Їх там б’ють, катують. Умови утримування там погані. Але багато залежить від спостерігачів в’язниці. Залежить також від в’язниці, бо їх переміщали по трьох. Спочатку вони були в Таганрозі, потім їх перевели до бєлгородської. Останній переліт був до курської. Там зараз залишається Олена та інші жінки», – розповів Андрій Кравцов.

За його словами, останні місяці перебування в полоні  були трохи кращими. Жінкам, наприклад,  дозволили раз на тиждень приймати душ. Попри випробування, жінки тримаються стійко, вірять в Україну і чекають на обмін.    

«Інформації нам не надають, але ми будемо продовжувати нашу роботу, бо ми бачимо, що те, що ми робимо, дає результати. Олену і Валентину не визнавали полоненими. Після розголосу – їх визнали. Завдяки міжнародному розголосу росіяни також перестали звинувачувати їх у тому, що вони є комбатантами, хоча спершу всіх лікарів називали комбатантами. Валентина сказала, що на останньому допиті їм вже про це не згадували. Тому ми будемо нашу роботу продовжувати», – сказав громадський активіст.

Нагадаємо, напередодні Україна повернула з російського полону 215 людей, 108 з них – військові полку «Азов». За них українська сторона віддала Росії військових російської армії, а також Віктора Медведчука.

Новини