В США розглядають варіант присвоєння Росії статусу країни-агресорки – посол України

Фото: Суспільне

Ключовим пріоритетом на 2023 рік, над яким працює весь дипломатичний корпус України, є надання Росії правильного статусу.

В інтерв’ю Суспільному розповіла посол України в США Оксана Маркарова.

Цей статус уже зараз мають 4 країни: Північна Корея, Сирія, Куба та Іран. Маркарова пояснила, що Україна досить довгий час веде переговори з партнерами про те, що Росію необхідно додати в цей список для того, щоб «її називали правильно і щоб включились обмеження, що дозволять ще більше ізолювати РФ».

«Ми, звичайно, розуміємо, що вона не спонсор тероризму. Цей статус колись був придуманий саме для країн, які надають допомогу терористичним організаціям на їхній чи іншій території. А Росія сама терорист. Тобто це країна, у якої регулярна армія, уряд, президент, так би мовити, обраний. Вони всі військові злочинці. Вони всі займаються агресією і тероризмом. Тому одне питання – це як ми назвемо, так би мовити, Росію, інше питання – що за цією назвою стоятиме», – зазначила дипломатка.

Вона розповіла, що один з альтернативних варіантів, які обговорювався і який ще не ухвалений, це знайти нову категорію для Росії й ухвалити новий закон в Конгресі, назвавши РФ країною-агресором, чи країною-терористом, чи країною-агресором, яка здійснює терористичні акти щодо цивільного населення.

«Це зараз в активному обговоренні. Для нас це пріоритет, бо ми хочемо перше – назвати правильно і надати оцінку законодавче і політично, а друге і найголовніше – це що ж буде в суті цих обмежень. І ми вважаємо, що мають бути максимальні обмеження, як з точки зору законодавчого забезпечення, санкцій, обмежень, контролю експортних, які не дозволять Росії продовжувати вести цю війну. Це ще все в роботі. Це ключовий пріоритет на 2023 рік», – додала вона.

Нагадаємо, Верховна рада України визнала РФ державою-терористом 14 квітня 2022 року. 3 травня 2022 року Україна звернулася до Палати представників та Сенату Конгресу США із закликом визнати РФ спонсором тероризму.

13 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про визнання Росії терористичним режимом. 23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.

Парламентська асамблея НАТО 21 листопада визнала Росію державою-терористом, а також підтримала резолюцію, в якій ідеться про створення спеціального трибуналу за фактом агресії Росії.

24 листопада у Нідерландах Палата представників парламенту 24 листопада визнала Росію державою-спонсором тероризму через її вторгнення в Україну.

7 грудня Комітет Сенату США схвалив резолюцію про визнання дій РФ геноцидом українського народу.

Також державою-спонсором тероризму Росію визнали Литва, Латвія та Естонія.

Окрім того, Сейм Польщі 14 грудня ухвалив резолюцію, яка визнає РФ країною-спонсором тероризму. Польські депутати також заявили, що Російська Федерація вчинила акт міжнародного піратства, «військово заблокувавши українські порти та паралізувавши морські комунікації на шляхах, що ведуть до них, без оголошення війни».

оренда квартири Львів

Новини