Важливо, що Байден і Сі таки зустрілись, – Дмитро Шеренговський

Фото: АР

Одним із важливих наслідків саміту G-20 на Балі в Індонезії стала історична зустріч очільників США та Китаю. І хоча вона не принесе суттєвих змін у стосунках цих країн і міжнародній політиці загалом,  важливо, що Джо Байден і Сі Дзіньпін таки сіли за стіл переговорів. 

Про це в ефірі «Першого Західного»  розповів експеpт із міжнаpодних питань, пpоpектоp УКУ Дмитро Шеренговський.

На його думку, Джо Байден і Сі Дзіньпін «домовились домовлятись». Бо все-таки бачення світу в країн різні.

«Питання Тайваню, світового порядку, правил, торгівлі, впливу – це нікуди не дінеться. Навіть якщо подивитись на стратегію національної безпеки США, то там чітко задекларовано, що Китай, це єдина сила в світі, здатна змінити світовий порядок. Росію, швидше, вони сприймають як порушника, з яким можна впоратись, а Китай визначений таким, який має ресурси, щоб весь «перекинути столик», – вважає експерт.

Але він відзначає, що дуже добре, що така зустріч взагалі відбулась. Навіть якщо на ній і не було нічого полагоджено, проте лідери  двох країн висловили свої побоювання і очікування.

«Всім буде краще від того, що такі діалоги чи спроби  говорити будуть тривати. Тому що велика війна і катастрофа нікому не потрібна», – переконаний Дмитро Шеренговський.

Нагадаємо, на зустрічі на Балі обидва політики також знайшли точки дотику. Наприклад, засудили погрози Росії застосувати ядерну зброю в Україні.

Як повідомили в Білому домі, президент Байден і очільник Сі погодилися, що «ядерна війна ніколи не повинна розпочатися, і що її не можна виграти, і наголосили на своїй незгоді із застосуванням або погрозою застосування ядерної зброї в Україні».

Новини