Відключення електроенергії стануть постійними – Юрій Холод

Фото: akzent.zp

Львівщині треба готуватись до постійних відключень електроенергії за графіком. Російські ракетні атаки на енергетичну інфраструктуру можуть продовжуватись.

Про це в ефірі «Першого Західного» заявив заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

За його словами, влада Львівщини має намір зробити так, щоб надалі відключення було прогнозованим і за графіком.

«Зараз були різні випадки. Попереджали про відключення, а його не було. Це означає, що енергосистема сьогодні має можливість постачати електроенергію. Але ці випадки є поодинокими. Треба розуміти, що ніхто не був готовий до таких викликів. І мешканцям Львівщини не треба панікувати через відключення і надсилати скарги до «Львівобленерго» чи інших органів місцевого самоврядування. Це не вихід з ситуації», – говорить Юрій Холод.

Він вважає, що до відсутності електроенергії треба звикати, бо не можна спрогнозувати, що буде далі. Ворог має намір знищити українську енергетичну інфраструктуру. Тому відключення, на думку Холода, можуть стати регулярними.

Посадовець також зауважує, що якщо енергомережа буде перевантажена, то працювати будуть тільки об’єкти критичної інфраструктури.

«Бо точно хліб завтра людям треба дати. Це означає, що хлібзаводи будуть працювати.  А бізнесу, який займається виробництвом інших товарів, навіть м’ясних, треба задуматись над купівлею генераторів», – наголошує Юрій Холод.  

За його словами, не варто особливо сподіватися на допомогу у відновленні української енергосистеми від західних країн.

«Вони продадуть нам електроенергію, яку ми зможемо запустити в енергосистеми. Можливо допоможуть обладнанням для інженерних об’єктів, які треба відновити, але на відновлення цих об’єктів потрібні місяці, а деякі деталі треба рік часу, щоб відновити», – зазначає заступник голови облради.

Юрій Холод також звертається до мешканців Львівщини, щоб вони подумали про те, що «вклад кожного в енергосистему може бути визначальним». Тому варто подумати над тим, щоб користування побутовими приладами скоротити.

Новини