Війна принесла Україні екологічних збитків на 40 млрд доларів – народна депутатка

Фото: slovoidilo

1 трильйон 373 мільярди гривень – це збитки, які війна завдала українському довкіллю на початок листопада. Але, на думку заступниці голови комітету з питань екологічної політики Верховної ради України Олени Криворучкіної, ця сума буде збільшуватись.

Про це вона розповіла в ефірі «Першого Західного».

За її словами, найбільших збитків війна завдала атмосфері.

«Але станом на зараз ми не маємо доступу до тимчасово окупованих території. Лише після їх звільнення ми зможемо це побачити. І, можливо, шкода морським акваторіям буде ще страшнішою, аніж атмосфері», – вважає депутатка.

Вона пояснює своє припущення на прикладі затоплення танкеру через російський ракетний обстріл, внаслідок чого 600 тон нафтопродуктів  просочились в море. 

«Спочатку ми за допомогою супутників NASA зафіксували пляму  в розмірі 1 тисячі кв. км в Азовському морі. А через кілька місяців це вже було 2 тисячі кв. км. Якщо в світі протікає хоч трохи нафти в морську акваторію – це вже резонансна подія. Тому, якщо обмежуватись тими даними, які зараз є у нас в розпорядженні на вільних територіях, то я би говорила про атмосферу – це нафтобази, що палали, ракетні обстріли. Але що буде у кінцевому рахунку – будемо бачити після Перемоги», – говорить Олена Криворучкіна.

Також, за словами депутатки, внаслідок руху важкої військової техніки по українських полях, відбувається ущільнення грунту. Через це втрати врожаю можуть сягати від 6 до 8 центнерів з гектару. І це може тривати ще декілька років поспіль. Постраждали від бойових дій і лісові масиви. За даними Криворучкіної, це більше 3 тисячі га.  

На її думку, сума екологічних збитків буде зростати, по мірі того, як будуть затверджені методики оцінки втрат. Вона наводить приклад Кувейту, який екологічні збитки від агресії Іраку, оцінив у 80 мільярдів доларів. Україна наразі такі втрати оцінює в суму близько 40 млрд. доларів.

Новини