Війна за центр Львова. Громадські слухання щодо площі Міцкевича відбулись зі скандалом

Фото: Вікіпедія

У Львові відбулось громадське обговорення проєкту щодо будівництва нового простору у самому центрі міста. Під пам’ятником Адаму Міцкевичу планують облаштувати підземний паркінг, а дорогу позаду прибрати і перетворити на пішохідну зону.  Журналісти програми «ОЧІ» на ТРК «Перший Західний» побували на обговоренні та побачили, що містян така ідея обурила.

Скандал почався з того, що зареєструвати всіх охочих не вдалось. Згідно з новою Постановою Кабміну, до обговорення можуть долучитись лише ті, що мешкають в зоні реалізації проєкту, або зареєстрував бізнес за цією адресою. Решті до мікрофона – зась.

«Є зміни в постанові Кабінету Міністрів від 22 жовтня 2022 року, де чітко вказано хто в обговореннях може брати участь», – пояснив правила представник  відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Назар Висоцький.

Таким чином зареєстрували всього 23 учасники. Відтак, ті хто не зміг, озвучували свої претензії до архітекторів криками. Головний аргумент – будувати поблизу каналізаційного колектору є порушенням будівельних норм.

«Є територія ЮНЕСКО, є територія історико-архітектурного заповідника. Є норми, які не дозволяють це робити технічно. Це є повний абсурд», – сказала архітекторка  «Укрзахідпроєктреставрація» Лідія Горницька.

Попри скандал, зареєстрованим учасникам таки вдалось озвучити свої зауваження і пропозиції. Їх було лише 5. Головне питання щодо транспортних смуг позаду монумента. Їх хочуть забрати. Експерти дійшли висновку, що транспортне моделювання слід переглянути.

«Це ще розроблялось в 2014 році. В цьому випадку можна перевірити в натурі на предмет життєвості ідеї», – сказав Петро Крупа, архітектор Інституту « Містопроект». Наприклад, перекрити смугу біля пам’ятника, щоб побачити, чи центр міста не застигне в заторі.

Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев вважає, що така ідея не на часі.

«Ми маємо з точки зору транспорту, суттєві зміни. Весь потік перенаправлений сюди. Тому треба відтворювати ситуацію штатно відповідно до комп’ютерного моделювання», – переконаний міський чиновник.

Новини